İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Yumurta gelişimi için bitkisel kürler
16 Ekim 2017
admin

Yumurta gelişimi için bitkisel kürler

Yumurta gelişimi yetersiz olan bayanlar bu kürü uygulayabilirler. Bu hastalığa hipogonadotropik hipogonadizm denilmektedir. İncir kürü yapılışı 8-9 tane kuru incirin...

Yumurta gelişimi yetersiz olan bayanlar bu kürü uygulayabilirler. Bu hastalığa hipogonadotropik hipogonadizm denilmektedir.

İncir kürü yapılışı

8-9 tane kuru incirin dışı soğuk suyla yıkandıktan sonra bıçakla ortadan ikiye bölünür ve kaynamakta olan bir litre suya atılır.15 dakika kaynatılır. Elde edilen su gün içinde tüketilir. Her gün hazırlanıp suyu içilir.

İncir kürü en az 21 gün uygulanmalıdır. Bu kür bittikten sonra en az iki ay testere dişli aslan pençesi uygulanır. Testere dişli aslan pençesi kürü günde iki kere uygulanır.

Kadınlarda hipogonadotropik hipogonadizm nedir

Bu hastalık hipogonadizm hipofiz bezinden LH ve FSH hormonlarının yeteri kadar salgılanmaması nedeniyle meydana gelir. Bu rahatsızlık doğuştan da gelebilir, beslenme veya yaşam koşullarına bağlı olarak sonradan da gelişebilir.

Kadınlarda hipogonadotropik hipogonadizmin tipik özellikleri yumurtalık ve rahmin olması gerekenden ufak olması, FSH, LH ve östrojen hormonlarının seviyelerinin düşük olmasıdır. Tedavi edildiğinde hamilelik şansı belirgin derecede artar.

Yumurtanın erken çatlaması neden olur çözümü nedir

Yumurtanın erken çatlaması genellikle hormon tedavisine bağlı olarak oluşmaktadır. Kadını hamileliğe elverişli hale getirmek için verilen hormon ilaçları nedeniyle vücudun kendini toparlaması 6 ay sürmektedir.

Yumurtanın erken çatlaması için günde iki kez testere dişli aslan pençesi uygulanmalıdır. 1,5-2 ayda kür etkisini gösterecektir.

 

5 adet yorum var.

 1. Gülsüm dedi ki:

  Hocam benimde 1.0 di raporum yumurta rezervim azalmış her ay normal yolla çok zor olacağını tüp bebek veya aşılama içinde 3yilim olduğunu söyledi doktorum. 14 yıllık evliyim 2 düşuk oldu evlendim ilk yıllarda 5yil sonra erken doğumun oldu yaşıyor 8 yaşında. Ve ikinci imkansızdı sizin verdiginiz soğan kurü incir kürü ve testere dişli aslan pencesini kullandım Rabbime şükürler olsun sizdende Allah razı olsun suan 2 aylık kızım var sizin kurlerinizle 2ay içinde gebe kaldım iyiki varsınız hocam doktorum bile normal yolla nasıl oldu dedi şaşırdı bende kürle dedim 🙂 yazmamın sebebi benim gibi umutsuz olanlara umut olsun ışık olsun Die

  • Şule dedi ki:

   Gülsüm hanım kürleri nasıl yaptınız hangi düzende yapılıyor yardımcı olurmusunuz

  • Şengül dedi ki:

   Merhaba kürleri nasıl uyguladınız yardımcı olun lütfen benim de bebeğim yok on yıl oldu evleneli her günüm aglamakla geçiyor

 2. Tgb dedi ki:

  Merhabalar Hocam, hamilelik için testlerimizi yaptırdık ve interfilite tedavisi görmem gerektiğini söylediler başka bir üniversite hastanesinde ise direk yumurta rezervimin düşük olduğunu ve boş yere zaman kaybı yaşamamam için tüp bebek önerdiler. Bana bir yol gösterirseniz sevinirim şuan soğan kürünüzü uyguluyorum. Değerlerim Tsh 1.87 Lh 5.76 Fsh 13.49 E2 29 Prl 35.76 Anti-Mullerian hormon 0.15. Teşekkür ederim.

 3. Refika dedi ki:

  Merhaba hocam pco hastasiyim ve hipo triodim var tüp bebek tedavi yaptırıyorum yumurtam çok ama bir türlü büyümüyor ilaçlarla bile zor büyüyor e2 adetin 15 gününde ama 333 yükselemiyor ne yapmam lazım hocam allah razı olsun sizden

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©