İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Hamile kalmak için bitkisel tedavi önerileri
16 Haziran 2017
admin

Hamile kalmak için bitkisel tedavi önerileri

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu hamile kalmak için bitkisel tedavi uygulamak isteyenler için soğan kürünü önerdi. Normalde aç karna uygulanan bu kürü...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu hamile kalmak için bitkisel tedavi uygulamak isteyenler için soğan kürünü önerdi.

Normalde aç karna uygulanan bu kürü gastrit gibi mide hastalıkları olanlar tok olarak uygulamalıdırlar.
Hamile kalmak isteyen hanımların estradiol değerleri 35’in üzerinde olmalıdır. Bu değerin altında ise yumurta gelişimi düşük demektir. Lh değeri FSH değerinden yüksek ise polikistik over olma sendromu ihtimali düşünülmelidir.

Hamile kalmak isteyenler adet bitiminden iki gün sonra soğan kürüne başlayıp bunu 15 gün boyunca devam ettirmelidirler. Mide rahatsızlıkları nedeniyle soğan kürü uygulayamayacak olanlar sumak kullanmalıdırlar. Sumak yurdumuzun doğu ve güney kesimlerinde bilinir ve sevilir. Çiğ olarak salatalara katılarak tüketilmelidir.

Hamile kalmak isteyenlere öneriler

İnsanın ruhsal durumu bedenini etkilemektedir. Örneğin fazla sinirli ve gergin günler geçiren bayanların adet günleri birkaç gün ötelenebilmektedir.

Kaygı ve üzüntü yaşayanların adet döngüleri ise birkaç gün öne çekilmektedir. Kuşkusuz kadınların psikoloji ve moral durumlarının üreme sisteminde bir etkisi vardır.

Bu nedenle hamile kalmak isteyen kadınlar tıbbi tedavi ve bitkisel kürlere devam etmekle birlikte zihin dünyasını ferah tutmaya ve kaygıdan uzak durmaya çalışmalıdırlar.

Dinimizin bize kazandırdığı en önemli ahlaki değerlerden birisi tevekküldür. Tevekkül deveyi sağlam yere bağlayıp, daha sonra deve kaçıp gider diye tasa çekmemektir.

Rabbimizin bize verdiklerinde ve vermediklerinde bir hayır vardır. Bir konuda gereken her şeyi yaptıktan sonra olumsuz sonuç alınsa dahi bunda da bir hayır vardır.

Günümüzde yaşanan kaygı, stres ve anksiyete bozukluklarının temelinde “TEVEKKÜL”den yoksun olmak yatmaktadır.

Kadere inanmamak veya kadere razı olmamak, hayır-şer demeden belli bir sonuca kilitlenmek yaşanan mutsuzluk, stres ve üzüntülerin temelini oluşturmaktadır.Çocuk sahibi olmak isteyenler evvela tevekkül sahibi olmalıdırlar.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Soğan kürü nasıl yapılıyor

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?

Tiroid hastalarının tüketmemesi gereken besinler

Tüp bebekte bebeğin tutunması için ne yemeli

Tüpleri açmak için brokoli kürü

Tıkalı tüpler için oturma banyosu nasıl yapılır ?

Amniyon sıvısının artırılması için kür

Testere dişli aslan pençesi kürü yapılışı

8 adet yorum var.

 1. Saida dedi ki:

  Salam alykum, dear Doctor, i need your help in treatment : last April I was diagnosed with breast fibroadenoma, last ultrasound was done 2 month ago…..currently have disturbing sensation below armpit and above breast (chest), it’s coming after some heavy activity , can’t carry anything heavy ….1.5 month I had disturbing pain in armpit….if I lift heavy have breast pain….it’s all started with nimbleness in my left fingers after hands after right hand, if I go down pain at back side between ribs….in 2015 mri X-ray showing protrusion c5/6/7 ….took badyan covher for 8 months, currently taking herbs (don’t know name) from protrusion…..swimming once a week 5-10 mnts, last month made blood test for 8 woman hormones, AlhamduleAllah all good….no problem with Tiroid. Gallbladder removed last year, have kidney oxalate stones …..eating 6/7 pcs garlic a day, turmeric with black pepper under tounge twice a day …..pls help me to find a proper diet and treat symptoms I have now with breast…..teshekkurler ….I am azeri, can’t write much in Turkish or Azeri …..chok chok Sah olun, Allah razi olsun sizden ……

 2. Zeynep dedi ki:

  Hocam benim sol yumurtaliklsrimda antrolil folikist varmis ben devamli sogan suyu iciyom ben surekli duzensiz hatta hic adet olsmayan bir bayanim cocuk sahibi olmak istiyorum 7 yaşında oglum var ama korunmuyoruz 2 aydir hamile kalmam da skinti varmi hocam

 3. Fatih dursun dedi ki:

  Hocam esimin fsh degeri biraz yüksek cıkıyo inişli cikişlı bu ay ki tahlil sonucu 11.26 dusürmek için ne yapabiliriz ve bu degeri hamileliğe engel mi

 4. Zeynep dedi ki:

  Merhaba ben gecen de yazmistim fsh yuksek cikmisti bu ay sizin kurlerinizle fsh mucize bir cevap verdi 2.16 ama estradiol hormonum cok yuksek cikti 3 ay oncesi 69 du ben doktor tavsiyesi olmadn klomen kullandim bana bunu onermisti bi arkads doktorlar vermez dedi suan kürle adet oldum ama 1gun ama cok geldi napmam lazm hocam simdi 1 adetm de tekrar gidicem 630 cikti

 5. Hanife dedi ki:

  Merhaba hocam benim amh:0.01 fsh:60.18 Lh:29.72 estradiol:23 TSH:2.298 hocam bu sonuclarla ne yapmam gerekiyo erken menapoz teshisi koydular yumurtalik cook kucuk ve adet icin ilac kullaniyorum devamli asil sorum kurlerinizi yaparken ilaci kullanmasam olur mu. Simdiden tesekkurler.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©