İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Epididimit bitkisel tedavi
12 Eylül 2017
admin

Epididimit bitkisel tedavi

Varikosel ve epididimit hastalıklarının bitkisel tedavisi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu karabaş ve melisa bitkilerinin karışıyla elde edilen kürün uygulanmasını tavsiye ediyor....

Varikosel ve epididimit hastalıklarının bitkisel tedavisi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu karabaş ve melisa bitkilerinin karışıyla elde edilen kürün uygulanmasını tavsiye ediyor.

Kürün hazırlanışı:

Yarım tutam karabaş bitkisi, yarım tutam da melisa otu bir bardak suda 5 dakika kaynatılır. Sabah ve akşam bu şekilde hazırlanan su içilir. 15 gün boyunca uygulanır.
Varikoseli ortadan kaldırmak için sabahları kırkkilit, akşamları da çoban çantası çayı içilir.

Epididimit nedir ?

Erkeklerde spermlerin üretildiği ve testesteron hormonlarının salgılandığı yerler testislerdir. Burada üretilen spermler hareket yeteneği kazandıktan sonra işlev görebilecek duruma geçer.

Epididim testislerin hemen arkasında testis boyunca ince mikroskobik tüplerden oluşan bir eklenti organıdır. Bu organın sperm üretimi ve işlev kazanması sürecinde görevleri vardır. Epididimin iltihaplanması hastalığına epididimit denilmektedir.

Eğer enfeksiyon epididimin alt kutbunda ise bu akut epididimittir.  Akut epididimit çabuk gelişen ama tedaviye daha iyi yanıt veren bir rahatsızlıktır.

Enfeksiyonlar tekrarlanırsa ve ciddi bir enfeksiyon olursa buna kronik ebididimit denir.

Epididimitin oluşma nedenleri genellikle bakterilerdir. Böbrekteki veya idrar yolarındaki bir enfeksiyonun buraya sıçraması sonucu da oluşabilir.

Akut epididimit tüm epididime veya testise yayılırsa bu hastalığa epididimoorşit denir. Testis enfeksiyonları ise  orşit olarak isimlendirilmektedir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Erkek kısırlığı için şifalı bitkiler

Varikosel, şeker hastalığı ve kalp yetmezliği için öneriler

Sperm düşüklüğü bitkisel tedavi

İnfertilite kürü

4 adet yorum var.

  1. ahmet burak gülbaran dedi ki:

    hindiba veya karahindiba isimleriyle bilinen bitkiyi demleyip içmek oldukça faydalı. tavsiye ederim.

  2. Pena dedi ki:

    Merhaba Hocam.Kronik epididimit tam olarak iyileşerek eski haline döner mi?Ve ne kadar süre alır? Teşekkürler Hocam!

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©