İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Erkek kısırlığı için şifalı bitkiler
20 Haziran 2017
admin

Erkek kısırlığı için şifalı bitkiler

Erkek kısırlığı için şifalı bitkiler bulunmaktadır. Bunları kullananlar sperm sayı ve kalitesinde artış yaşamaktadırlar. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu erkeğe bağlı çocuk sahibi...

Erkek kısırlığı için şifalı bitkiler bulunmaktadır. Bunları kullananlar sperm sayı ve kalitesinde artış yaşamaktadırlar. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu erkeğe bağlı çocuk sahibi olamama sorunları için kırk kilit bitkisi ve hayıt tohumu kürü ile yapılan kürlerin uygulanmasını tavsiye etti.

Evlenen çiftler çocuk istemelerine ve bunu 1-1,5 yıl denemelerine rağmen başarılı olamıyorlarsa doktora gitmelidirler. Erkekte kısırlık için doktora gidildiğinde spermiogram testi yapılır. Bu testte sperm sayısı normal mi bakılır. Eskiden normal değeri 80 milyon idi, şimdilerde 20 milyon olursa bu normal kabul edilmektedir.

Erkeklerde damar genişlemesi (varikosel) de bir kısırlık sebebidir. Damar genişlemesi, sperm sayısını ve kalitesini etkilemektedir. Bu konuda ameliyat gerekebilir. Varikosel ameliyatından ancak 6 ay sonra sperm sayısı ve kalitesi düzelmeye başlar.

Spermin morfolojisi bozuk mu, ona bakılır. Spermde yapı bozukluğu için kırkkilit bitkisi kullanılmalıdır. Buna ilave olarak bal ve polen karışımı tüketilmelidir. Bir ay bu kür uygulandıktan sonra ikinci ay hayıt tohumu kürü uygulanır.

Kırkkilit kürü yapılışı:

Kaynayan 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı kırkkilit bitkisi atılır ve 3 dakika kısık ateşte kaynatılır. 1 ay boyunca her gün akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra ılık olarak içilir.

Buna ilave olarak bir de yayla balı polen kürü uygulanmalıdır.

Uygulanışı:

Sabah kahvaltısından 1 saat sonra 1 çay kaşığı poleni bir yemek kaşığı yayla balı ile karıştırıp birkaç yudum su ile yutulur.

Hayıt tohumu kürü yapılışı:

Kaynayan bir bardak suya 1 çay kaşığı hayıt tohumu eklenir ve 5 dakika boyunca kaynatılır. Süzülerek ılımaya bırakılır. 1 ay boyunca günde iki kez olmak üzere öğle ve akşam yemeğinden yarım saat önce aç karnına 1 çay bardağı içilir.

Nasıl ki donodotropin hormonları dediğimiz HSH, LH, Estradiol, prolaktin hormonları kadına özgü ise erkekte de bu hormonlar vardır, fakat seviyesi daha düşüktür.

Erkeklerde FSH değerleri 12,5 üzerine çıktığı zaman sperm üretimi yavaşlamaktadır. Hatta azospermi yaşanmasına neden olmaktadır. Hayıt tohumu kürü erkekte FSH değerlerini normale getirmektedir.

Yasaklar:

Asitli içecekler, turşu, acılı-baharatlı yiyecekler, alkol, sigara, kızartmalardan uzak durulmalıdır. Dar pantalonlar sperm sayı ve kalitesini düşürür.

Tüketilmesi gerekenler

Domates, avokado ve enginar yenilmesi gerekir. Domatesin içerisinde antioksidan özelliği bulunan likopen bulunmaktadır. Likopen daha çok erkeklerin testislerinde depolanmaktadır. Hem kansere karşı korur, hem de sperm kalitesini düzeltir.

Avokadonun içerisinde çok kıymetli yağ asitleri vardır. Bu yağ asitleri fonksiyoneldir ve sperm morfolojisini düzeltmekte etkilidirler. Haftada iki kez tüketseler yeterlidir.
Hem bayanlarda hem de enginar kısırlığa karşı etkilidir.

Erkekte kısırlık nedenleri

Gün geçtikçe kısırlık nedeniyle hastanelere başvuran erkeklerin sayısı artmaktadır. Bunların bazı nedenleri şunlardır:

Doping ve vücut geliştirme hapları: Gelişmiş kaslar ve yüksek spor performansı adına bilinçsizce kullanılan ilaçlar hormon dengesini bozmakta ve kısırlığa yol açmaktadır.

Uyuşturucular: Kokain, esrar gibi uyuşturucular gençler arasında giderek yayılmaktadır. Bunlar genel vücut sağlığına zararlı olduğu gibi kısırlığa da yol açmaktadır.

Sigara: Sigara kullanımı sperm morfolojisini bozmakta, sperm üretimini sağlayan hormonları olumsuz etkilemektedir.

Alkol: Sigara kadar alkol alışkanlığı da sperm yapısını bozmaktadır.

Hastalıklar: İyi tedavi edilmemiş veya tedavisinde geç kalınmış bazı hastalıklar nedeniyle sperm üretimi olumsuz etkilenmekte, kalitesi bozulmaktadır. Cinsel yolla bulaşan hastalıklar, kabakulak, verem iyi tedavi edilmezse zatürreye yol açabilir.

Ayrıca şeker hastalığı, böbrek yetmezliği, omurganın zarar görmesi gibi nedenlerle kısırlık oluşabilir.

Varikosel: Erkeklerde kısırlığın başlıca sebeplerinden bir tanesi yumurta damarlarında genişleme sonucu oluşan varikoseldir. Söz konusu genişleme kanın damar içinde göllenmesine, ısı artışına ve spermlerde şekil bozukluklarına yol açar. Bu hastalığın cerrahi tedavisi mevcuttur.

Hangi durumda erkeğin kesin olarak çocuğu olmaz ?

Spermiogramda hiç canlı sperm bulunamaz ise erkek tam olarak kısırdır ve çocuğu olmaz. Bunun dışındaki hallerde sperm sayısı az ise veya çoğunun yapısal bozukluğu var ise tıbbi tedavi ile çocuk sahibi olunabilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Erkek kısırlığı için şifalı bitkiler

Erkeklerde kısırlığa ne iyi gelir ?

İnfertilite kürü

Hamile kalmak için bitkisel tedavi

Sperm düşüklüğü bitkisel tedavi

Bir adet yorum var.

  1. Onur dedi ki:

    Merhaba benim hastalığım sertoli cell only bir hafta önce mikro tese ameliyatı oldum ve menide sperm hücresi bulunamadı bunun için varmı bir Kürünüz

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©