İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İnfertilite kürü
4 Haziran 2017
admin

İnfertilite kürü

İnfertilite yani kısırlık sorunları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü ve testere dişli aslan pençesi kürünü tavsiye etmektedir. Soğan...

İnfertilite yani kısırlık sorunları için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu soğan kürü ve testere dişli aslan pençesi kürünü tavsiye etmektedir.

Soğan kürü yapılışı:

Kaynayan 1,5 su bardağı suya kabuğu soyulmuş orta boy bir kuru soğanı dörde bölüp atınız. 5 dakika kısık ateşte kaynatınız. Ilımaya bırakıp süzünüz. 15 gün boyunca aç karnına günde 2 kez içiniz.
Buna ilave olarak bir de testere dişli aslan pençesi kürü uygulanır.

Testere dişli aslan pençesi kürü:

Kaynayan 1 su bardağı suya 1 tatlı kaşığı testere dişli aslan pençesi ilave edilir. 6 dakika kaynatıp suyu süzülür. 1 ay boyunca günde 2 defa öğle yemeğinden ve akşam yemeğinden en az 2 saat sonra ılık olarak bir su bardağı içilir.

Kürlerin uygulanışı:

Soğan kürü günde iki defa sabah ve akşam ayda 15 gün uygulanır.(Yemeklerden önce veya yemeklerden 2 saat sonra)15 günlük soğan kürü bittikten sonra testere dişli aslan pençesi 1 ay boyunca günde iki defa uygulanır. (Sabah kahvaltısından yarım saat önce, akşam yemeğinden 2 saat sonra)
Testere dişli aslan pençesi kürü bittikten sonra yeniden 10 gün soğan kürü uygulanır. Ardından civan perçemi kürü uygulanır.

Civan perçemi kürü yapılışı:

1 su bardağı klorsuz su kaynatılır. 1 tatlı kaşığı civan perçemi atıp 4 dakika kaynatılır. Sıcakken süzülür. 1 ay boyunca her gün akşam yemeklerinden en az 2 saat sonra ılık olarak 1 su bardağı içilir.

Kadınlarda kısırlık hakkında genel bilgiler

Kadınlarda kısırlığın birkaç nedeni bulunmaktadır. Bunlar:

  • Fallop tüplerinin tıkalı olması
  • Yumurtlama sorunları
  • Rahimden kaynaklanan sorunlar
  • Karın zarı anomalisi
  • Yaşın ilerlemesi

Şeklinde sayılabilir. Bilindiği üzere kadının hamile kalabilmesi için spermlerin rahimden tüplere, oradan da yumurtaya ulaşması gerekmektedir. Tüpler tıkalı ise veya yapılarında bir bozukluk var ise hamilelik gerçekleşmeyecektir. Kadınlarda kısırlık üçte bir oranda bu sorundan kaynaklanır. Bu sorun cerrahi yöntemlerle çözülebilmekte, çözülemezse tüp bebek tedavisi ile hamilelik gerçekleşmektedir.
Kadınlarda kısırlığın diğer bir nedeni de anovulasyon denilen “yumurtlamanın olmaması” halidir. Ovulasyon ilaçları ile buna yüzde seksen oranda çözüm bulunmuştur.
Rahimde spermi öldüren sıvıların olması halinde de gebelik güçleşir. Bu soruna aşılama yöntemi ile çözüm bulunmuştur.
Rahimde yapışıklık olması, rahim boşluğunun hamilelik için müsait olmaması veya miyom gibi nedenlerle de gebelik oluşmayabilir. Bu takdirde histeroskopi gerekir.
Karın zarı, üreme organlarının iç yüzeyini kaplayan zardır. Bu zardaki bozukluk hamileliği engeller. Kadında endometriozis var ise bu da kısırlığa neden olur.
35 yaş üzerine çıkıldığında doğurganlık azalmaktadır. FSH, LH ve AMH testi ile kadının doğurganlık düzeyi belirlenebilir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©