Hipo hipo bitkisel tedavi

Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tıp literatüründe “Hipotalamik Amenore” denilen hipo hipo hastalığı için bitkisel tedavi seçenekleri hakkında bilgi verdi.

Hipo hipo hastalığı nedir

Hipo hipo hastalığı, beyinde yer alan ve görevi yumurtalık ve böbreküstü bezleri çalıştırmak olan talamus denilen kısmın gerekli salgıyı üretmemesi sonucu oluşur.

Talamus çalışmaz ise yumurtalık da çalışmaz. Dolayısıyla da kadın adet görmez. Kadının hamile kalabilmesi için yumurtalarının gelişmesi ve adet görmesi gerekir. İlaç tedavisi ile yumurtalıkların çalıştırılması mümkündür.

Hipo hipo bitkisel tedavi

Hipo hipo hastalarına genellikle tüp bebek tedavisi önerilmektedir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu çeşitli nedenlerle yumurta gelişimi yeterli olmayan, hormonal sorunları olan kadınlar için kuru incir kürü ve testere dişli aslanpençesi kürünü önerdi.

Hipo hipo bitkisel tedavi için En az bir ay kuru incir kürü uygulanmalıdır.

Kuru incir kürü yapılışı:

7-9 adet kuru incir bıçakla ortadan kesilir. Bir litre suyun içerisinde 15 dakika kaynatılır.Ilıdıktan sonra süzülür. Su 3 veya dört parçaya bölünerek bir günde içilir. Ertesi gün yeniden hazırlanır.

Bu kür yumurta gelişimini sağlar. Bir ay boyunca düzenli olarak kuru incir kürü uygulandıktan sonra günde iki kere testere dişli aslan pençesi kürü uygulanır.

Testere dişli aslanpençesi kürü hormonların dengelenmesini sağlar.

Testere dişli aslan pençesi kürü yapılışı:

Bir bardak su kaynatılır, fokurdayınca ocağın altı kısılır ve içine bir tutam testere dişli aslan pençesi atılır ve 5 dakika kaynatılır.

Testere dişli aslan pençesi kürü günde iki defa hazırlanır ve elde edilen su içilir. Düzenli olarak ara vermeden her gün 2-3 ay uygulanır.

Bu yazı 810 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM