İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İdrar torbası sarkması bitkisel tedavisi
4 Haziran 2017
admin

İdrar torbası sarkması bitkisel tedavisi

Hastalar mesane (İdrar torbası )sarkması ile ilgili aşağıdaki kürden fazlasıyla yararlanacaklardır. Açıkta satılan bitkilerin raf ömrü bir yıldır. Bitki kapalı...

Hastalar mesane (İdrar torbası )sarkması ile ilgili aşağıdaki kürden fazlasıyla yararlanacaklardır. Açıkta satılan bitkilerin raf ömrü bir yıldır. Bitki kapalı bir ortamda saklanıyorsa 3 yıl kullanılabilir. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu mesane sarkması için testere dişli aslan pençesi ve çoban çantası kürü uygulanır.

Kürün yapılışı:

Kaynamakta olan bir bardak suya bir yemek kaşığı aslan pençesi ilave edilir.6 dakika kısık ateşte demlenir. Ilıdıktan sonra süzülerek günde iki defa (sabah ve akşam olmak üzere) yemeklerden yarım saat önce içilir. Bu küre ilave olarak öğle yemeğinden önce 1 yemek kaşığı kabak çekirdeği yağı tüketilir.
Çoban çantası kürü yapımı için bir litre su kullanılır. Su kaynatıldıktan sonra 3 yemek kaşığı çoban çantası bitkisinden atılır. 10 dakika kısık ateşte kaynatılır. Ilıdıktan sonra bir leğene alınarak yarım saat oturma banyosu uygulanır. Bu oturma banyosu haftanın ilk iki günü günde bir kez uygulanır. Uygulamaya bir ay devam edilir.

Hastalık hakkında genel bilgiler

Mesane sarkması idrar kaçırma sorunlarına yol açan bir hastalıktır. Mesanenin (idrar torbası) vajinaya doğru sarmasıyla oluşur.
Tıbbi literatürde sistosel olarak anılan bu hastalık idrar torbasını karın içerisinde sabitleyen bağlarının işlevlerini kaybetmesi sebebiyle aşağıya inmesi sonucu oluşur.
Bu sarkma nedeniyle hasta, ağır şeyler kaldırma, hapşırma, öksürme gibi karın içi basıncını anlık olarak artıran durumlarda idrar kaçırma sorunları meydana gelir.
Hastalar zamanla idrar torbasını yukarı doğru kaldırarak idrar yapmak zorunda kalırlar. Böbrek fonksiyonları da bozulmaya başlar.
İdrar torbası sarkması hastalığı doğum yapmış kadınlarda veya menopoz sonraki yıllarda (orta yaş üzeri kadınlarda yaşlılığa bağlı olarak) görülmektedir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©