İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Sistit bitkisel tedavi
15 Ağustos 2017
admin

Sistit bitkisel tedavi

Sistit bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu karnabahar kürünü tavsiye etmektedir. Karnabahar kürü hazırlanışı için 200 gram karnabahar küçük küçük doğranır...

Sistit bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu karnabahar kürünü tavsiye etmektedir. Karnabahar kürü hazırlanışı için 200 gram karnabahar küçük küçük doğranır ve 1,5 bardak suda 5 dakika kaynatılır ve suyu içilir.

Kronik sistit için 15 gün karnabahar kürü uygulandıktan sonra karabaş ve limon melisa otlarıyla hazırlanan kür uygulanır.

Sistit kürü hazırlanışı:

1 bardak su kaynatılır ve içine 1 tatlı kaşığı karabaş ve 1 tatlı kaşığı limon melisa bitkileri atılır. 7 dakika demleyip süzülür. Ilık şekilde akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir.

İdrar ne kadar asidik ise yanma o derece fazla olur. Bu nedenle idrarı asidik yapan süt, peynir ve yumurta gibi gıdalar daha az tüketilmelidir.

İncir ve kayısı gibi meyveleri tüketmeli, asitli içeceklerden de uzak durmalıdır.

Sistit nedir ?

İdrar kesesinin iltihaplanmasına sistit denir. Bu iltihabın üzerine gidilmez ve ihmal edilirse kronik hale gelebilir, hatta böbrekler veya mesanede kalıcı hasara yol açabilir.

Sistitin başlıca belirtileri idrar yapınca tam boşalamama, yeterli idrar yapamama, acilen idrar hissi gelmesi, idrar yaparken yanma hissi şeklindedir.

Sistit kadınlarda ve kız çocuklarında daha fazla görülür bunun nedeni kalın bağırsakta bulunan koli basilinin idrar yollarına ulaşma ihtimalinin bayanlarda daha kolay olmasıdır. Bu hastalık bakteri kaynaklı olduğu için tedavisi de antibiyotik kullanılarak yapılır.

İLGİLİ YAZILAR:

İdrar yolları iltihabı için brokoli kürü yapılışı

Çocuklarda böbrek hastalıkları ve idrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

İdrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©