İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İdrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi
21 Haziran 2017
admin

İdrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi

İdrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi (sistit) için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu karnabahar kürünü tavsiye etmektedir. Mesanenin içinde iltihap var ise...

İdrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi (sistit) için Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu karnabahar kürünü tavsiye etmektedir. Mesanenin içinde iltihap var ise karnabahar kürü iyi gelecektir. İdrar yollarındaki iltihap için karabaş otu ve melisa kürü uygulanır.

İdrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi için karabaş-melisa kürü yapılışı:

Kaynayan bir buçuk bardak suya 7 adet karabaş otu başağı ve 5 gram limon melisa bitkisi atılır. 5 dakika kısık ateşte kaynatılır. Süzülür ve ılıkken suyu içilir. İlk 7 gün sabah ve akşam. Ondan sonraki günler günde bir defaya düşürülür.

İdrar yolları enfeksiyonu ile birlikte kanama da var ise çiğ olarak semizotu tüketilmelidir.

Kronik idrar yolu enfeksiyonu için karnıbahar kürü

Kronik idrar yolu enfeksiyonunda antibiyotik kullanımı geçici bir tedavi sağlamakta, antibiyotik kullanımı sonlanınca hastalık yeniden nüksetmektedir. Yerleşik bir hastalığı söküp atmak zordur.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kronik idrar yolu enfeksiyonu yaşayanlar için karnıbahar kürünü tavsiye etmektedir.
Kür 150-200 gram karnıbaharı 1,5 bardak suda 5 dakika kaynatarak hazırlanıyor. Karnabahar soğuk su ile yıkanmalı ve kaynama esnasında kapın kapağı kapatılmalıdır.

Elde edilen suyun yarısı sabah yarısı da akşam içilir ve kür 21 gün boyunca uygulanır.

Sistit nedir ?

İdrar kesesinin iltihaplanmasına sistit denir. Tedavisi yapılmadığı zaman mesane ve böbreklerde kalıcı tahribe sebebiyet veren ve kronikleşen bir hastalıktır.

Sistit belirtileri idrar yapma esnasında yanma-sızı hissedilmesi, idrar yaptıktan sonra sanki tam olarak boşalmadı hissi, sık sık idrar için tuvalete gitme şeklindedir.

İdrar kesesinin iltihabına bakteriler yol açtığı için bu hastalığın tedavisi antibiyotiklerle olmaktadır. Sistite neden olan bakteri büyük çoğunlukla koli basilidir. Kalın bağırsakta bulunan bu bakteri mesaneye sıçrayarak iltihaba neden olur.

İdrar yolları enfeksiyonu neden olur ?

Koli basili kalın bağırsakta bulunan bir bakteridir ve dışkı içinde bulunabilir. Kadınlarda idrar yolu enfeksiyonu görülme nedenlerinden birisi dışkılama sonrası temizliğin arkadan öne doğru yapılması ve bu nedenle de idrar kanalına dışkıdan bakteri sıçramasıdır.

Kadınlarda tampon kullanımı da idrar yolları enfeksiyonuna neden olabilmektedir. Bu hastalık cinsel yolla da bulaşır.

Şeker hastalarında ve kadınlarda idrar yolları enfeksiyonu daha fazla görülür. Sistit çocuklarda da görülür ve belirtileri yetişkinlere göre fazla belirgin değildir. Çocuğunuzda idrarda yanma şikayetlerinin yanında sinirlilik, yüksek ateş veya kusma var ise görürseniz idrar yolları enfeksiyonu konusunda şüphelenebilirsiniz.

 

İLGİLİ YAZILAR:

İdrar yolları iltihabı için brokoli kürü yapılışı

İdrar kaçırma bitkisel tedavi

Çocuklarda böbrek hastalıkları ve idrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

İdrar yolları enfeksiyonu bitkisel tedavi

İdrar kaçırma bitkisel tedavi

2 adet yorum var.

  1. arif yılmaz dedi ki:

    iyi günler ibrahim bey eşimin idrar yolu iltihaplanması ve idrartutamama sıkıntısı var doktorlara gitmemize rağmen şifa bulamadık bu konuda bize yardımcı olursanız seviniriz saygılar ( hasta bayan)

  2. Fatih mehmet dedi ki:

    Eșim 38 yașında 21 yıldır idrar yol enfeksiyonundan rahatsız gitmediğim doktor kullanmadığım tedavi kalmadı bundan 1ay öncede 21gün karnıbahar kürünüzü uyguladım kür biter bitmez tekrar nüksetti ne yapmalıyım ALLAH RIZASI için yardımcı olunuz.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©