İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Sperm kalitesini artıran kürler
13 Eylül 2017
admin

Sperm kalitesini artıran kürler

Hamile kalmak için sperm sayısının yeterli olmasının yanı sıra motilite, yani hareketlilik oranının da yüzde yirmibeşin üzerinde olması, spermlerde Aglütinasyon,...

Hamile kalmak için sperm sayısının yeterli olmasının yanı sıra motilite, yani hareketlilik oranının da yüzde yirmibeşin üzerinde olması, spermlerde Aglütinasyon, yani yapışıklık olmaması, sperm morfolojisinin yani yapısal olarak düzgün sperm oranının yüzde dördün üzerinde olması ve menideki sperm yoğunluğunun yeterli olması istenir.

Hamile kalmak için sperm sayısı kaç olmalı

Bunun bir üst sınırı yoktur. Alt sınır olarak bir mililitrede en az 40 milyon sperm olması istenir. Bu rakamın altına düşülmesi gebeliğin imkansız olduğu anlamı taşımaz, sadece ihtimalin düşük olduğunu gösterir.

Sperm kalitesini artıran kürler

Sperm artırıcı keçiboynuzu kürü

Sperm sayısını ve hareketliliğini artırmak, için keçi boynuzu kürü uygulanır.
3 bardak suda 7-8 adet keçi boynuzu ortadan kırılarak 7-8 dakika kaynatılır. Suyu sabah ve akşam içilir. Koyu renkli keçi boynuzları tercih edilmelidir. Keçi boynuzu kürü 2 ay uygulanır.

Sperm hareketliliğini artıran yiyecekler

Sperm morfolojisini düzeltmek için yeterli miktarda E vitamini alınmalıdır. E vitamininin tamir edici özelliği vardır. Yeterli miktarda alınırsa vücutta bozuk olan yerleri tamir eder, sperm morfolojisini de düzeltir. E vitaminin sentetik olanı kullanılmamalı, doğal olanı tercih edilmelidir. Sentetik E vitamininin vücuda absorbe edilme oranı düşük, biyolojik faydası da çok azdır.

Eczaneden soya fasulyesinden elde edilen 200’lük E vitamini alınmalı ve günde bir tane kullanılmalıdır. Gereğinden fazla E vitamini alınırsa yorgunluğa neden olur. Bir kutu bir ayda bitirilmelidir.

Keçi boynuzu kürü ve E vitamini alımı süresi sona erdikten sonra propolis, arı sütü ve bal karışımları (doğal olanından) kullanılmalıdır. Bu karışımdan kahvaltıdan sonra bir tatlı kaşığı yenir. Bir ay da bu şekilde devam edilir.

Sperm morfolojisini düzeltmek için ayrıca tamir edici bitkilerden olan kırkkilit bitkisinden yararlanılır. Günde bir defa kırkkilit çayı içilmelidir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Erkek kısırlığı için şifalı bitkiler

Erkeklerde kısırlığa ne iyi gelir ?

İnfertilite kürü

Hamile kalmak için bitkisel tedavi

Sperm düşüklüğü bitkisel tedavi

3 adet yorum var.

  1. Ibrahim dedi ki:

    Merhaba hocamız dogal e vitamini bir kutu bir ayda bitirin diyo ama benim.aldığım dogal e vitamini 50 tane var

  2. Ragıp Ağış dedi ki:

    Hocam sprem sayısını arttırmak için doğal ürünün tanıtımını yapmışsın ilişki esnasında çabuk boşalma yaşıyoruz geciktirici konusunda neler yapmamız lazım teşekkür ederim

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©