İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Sarkoidoz bitkisel tedavisi var mı ?
26 Ekim 2017
admin

Sarkoidoz bitkisel tedavisi var mı ?

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Sarkoidoz bitkisel tedavisi varmı merak edenler için kür tarifi verdi. Sarkoidoz tutulumları olan, belde eğriliğe neden olan ve...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Sarkoidoz bitkisel tedavisi varmı merak edenler için kür tarifi verdi. Sarkoidoz tutulumları olan, belde eğriliğe neden olan ve sebebi bilinmeyen bir rahatsızlıktır.

Sarkoidoz hastalığı için karabaş kürü hazırlanışı

1 bardak su kaynatılır ve içine bir tatlı kaşığı karabaş bitkisinden eklenir. Kısık ateşte 7 dakika demlenir. Ilıyınca sabah ve akşam yemeklerinden 2 saat sonra 1 su bardağı içilir. İçtikten sonra yarım saat su dışında başka bir şey tüketilmez.

sarkoidoz bitkisel tedavi

İlk 10 gün tamamlandığında bir hafta ara verilir. İkinci 10 günlük küre aynı şekilde gün aşırı bir su bardağı içerek devam edilir. İçerken katkı maddesi (şeker, limon vs) eklenmez.

Karabaş bitkisi lavanta bitkisinin bir akrabasıdır. Kendine özgü bir kokusu vardır. Aktardan aldığınız karabaş bitkisinin kokusu kalmamış ise raf ömrünü tamamlamış demektir.

Karabaş bitkisi kurutulduktan sonra güneş görmeyen bir yerde ve nem almayacak şekilde kapalı ortamda saklanmalıdır.

Sarkoidoz nedir

Bu hastalık bir çok organı tutabilen bir hastalıktır. Hastaların önemli bir kısmında lenf bezleri veya akciğerlerini tuttuğu görülmüştür.

Genellikle genç ve orta yaşlarda başlayan bu hastalıkta genetik faktörlerin ne derece etkili olduğu bilinmemektedir. Kadınlarda, erkeklere kıyasla daha fazla görülmektedir. Bulaşıcı değildir.

Sarkoidoz belirtileri

İdrarda fazla kalsiyum çıkması, akciğer filminde lekelere rastlanması, çeşitli göz sorunları, vücutta yara benzeri oluşumlar varsa bu hastalıktan şüphe edilmektedir. Aşağıdaki şekilde Sarkoidoz belirtileri ayrıntılı şekilde verilmiştir.

Hastalığın tedavisi

Bir çok hastada tedavi şart değildir, kendinden de düzelebilmektedir. Hastalık ilerlemişse veya hızlı ilerliyorsa ilaç tedavisi uygulanır.

İLGİLİ YAZILAR:

Ankilozan spondilit bitkisel tedavisi

Üveit hastalığı için kür

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©