Kalp yetmezliği

kalp yetmezliği bitkisel tedavi
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kalp yetmezliği için kuvvetli kan sulandırıcı ilaç kullananların mide, bağırsak veya beyin kanaması riski olduğunu söyledi.

Kalp yetmezliği ve KOAH gibi akciğer sorunları yaşayan kişiler akciğerlerin temizlenmesi ve güçlenmesi için yulaf samanı kürü ve keçiboynuzu kürü uygulamalıdırlar.

Kalp yetmezliği hastaları maydanoz, ıspanak gibi yeşil yapraklı bitkileri tüketirken dikkatli olmalıdırlar.

Kalp yetmezliği nasıl teşhis edilir

Bir kişide kalp yetmezliği olup olmadığı Elektrokardiyografi ile anlaşılabilir. Elektrokardiyografi yani EKG acı veren bir işlem değildir. Göğüs bölgesine ve vücudun çeşitli yerlerine elektrot bantları yerleştirilerek daha önce kalp krizi geçirip geçirmediğiniz, kalp ritminizin nasıl olduğu ve kalp kasınızın durumu ölçülebilir.

EKG’ya ilave olarak göğüs röntgeni de çekilir. Bu akciğerde su toplaması veya bir akciğer hastalığı olup olmadığını, kalpte büyüme olup olmadığını anlamayı sağlar.

Kan değerleriniz genel olarak sağlıklı olup olmadığınızın bir göstergesidir. Kan tahlili yapılarak sodyum, potasyum veya albümin gibi değerlere bakılır.

Hastanın öyküsü, muayenesi ve test sonuçlarına göre kalp yetmezliği olup olmadığı saptanabilir. Hekim gerek görürse efor testi, bilgisayarlı kalp tomografisi, kalp MR’ı ve Holter testi gibi testlerin yapılmasını isteyebilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Damar açıcı maydanoz kürü

Damar tıkanıklığına bitkisel çözüm

Kalp yetmezliği ve karaciğer yağlanması için kürler

Esansiyel yüksek tansiyon bitkisel tedavi

Bu yazı 2947 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM