Damar tıkanıklığına bitkisel çözüm

maydanoz kürü
Paylaş
 

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu damar tıkanıklığı için maydanoz limon sarımsak kürünü öneriyor. Bu damarları tamamen tıkanmamış kişiler içindir. Tamamen tıkalı olan damarlar bitkisel kür uygulayarak açılmazlar.

Yüzde 60-70 tıkalı olan damarlar için, damarları tıkayan kitlenin bir kısmını aşındırması için bitkisel kür uygulayabilirsiniz. Maydanoz limon sarımsak kürü ayrıca yüksek tansiyonu dengelemek için de uygulanabilir.

Maydanoz limon sarımsak kürü yapılışı:

Kür için büyük diş 1 adet sarımsak (dişler küçük ise 2-3 adet) kullanılır. Sarımsağın taze olması, yumuşamamış olması ve renginin kahverengileşmemiş olması gerekir.

Kür için küçük yapraklı ve kısa boylu maydanozlardan 12-13 sap kullanılır. Maydanozlar sararmamış olmalı, yeşil renkte olmalıdır.

Kürde kullanılacak limonun miktarı iki çorba kaşığıdır.

Bunlara ilave olarak yarım bardak klorsuz su kullanılır.

Bu malzemeler mutfak robotunda bir buçuk dakika çekilir. Kahvaltıdan yarım saat önce bu karışım içilir ve yarım saat boyunca başka bir şey yenilmez.

Maydanoz limon sarımsak kürü uygulanışı:

Maydanoz limon sarımsak kürü bir program halinde uygulanır:

İlk üç gün sabah kahvaltısından yarım saat önce bu kür. Sonraki üç günde sarımsak katılmadan hazırlanır ve içilir. Daha sonraki üç gün yine sarımsaklı haliyle uygulanır.
Bu şekilde üç gün sarımsaklı, üç gün sarımsaksız toplam yirmibir gün uygulanır.

Kimler uygulamalı ?

Tansiyon yüksekliği olanlar, ailesinde kalp, damar hastalıkları olanlar, damarlarında kısmen tıkanıklık olanlar bu kürü uygulayabilirler. Yılda bir veya iki kez bu kür uygulandığı zaman damar tıkanıklığına karşı koruyucu etki yapar.

Damar tıkanıklığı için bu küre ilave olarak akşamları da karabaş çayı içilir.

Damar tıkanıklığı belirtileri nelerdir ?

Damar tıkanıklığının bazen hiçbir belirti vermediğini, bazen hastaların damarlarında tıkanıklık olduğunu felç veya kalp krizi geçirdikten sonra öğrendiğini unutmayınız. Bu nedenle genetik açısından risk altında olan kişiler ve 40 yaşını geçmiş kimseler bir rahatsızlıkları olmasa dahi hastaneye gidip kontrollerini yaptırmalıdırlar.

Damar tıkanıklığı bazı hastalarda;

  • Fiziksel aktivitelerde sebebi bilinmeyen ağrılar,
  • Kolda, bacakta uyuşma, karıncalanma,
  • Cilt renginde değişme,

Şeklinde belirtiler verebilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Damar açıcı maydanoz kürü

Damar tıkanıklığına bitkisel çözüm

Kalp yetmezliği ve karaciğer yağlanması için kürler

Esansiyel yüksek tansiyon bitkisel tedavi

Bu yazı 2156 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM