Nasıra ne iyi gelir ?

nasıra ne iyi gelir
Paylaş
 

Nasıra ne iyi gelir, Prof.Dr. İbrahim Sarsçoğlu bu konuda domates ve ananası tavsiye ediyor.

Nasır için ananas nasıl uygulanır ?

Kabuğuyla beraber bir adet 1 lira büyüklüğünde ananas kesilir ve nasırlı bölgenin üzerine tülbentle bağlanır. Akşamdan sabaha kadar bekletilir. Şikayetler ortadan kalkana dek uygulamaya devam edilir.
Nasır yeni başlamışsa 3-4 günde, kronik hale gelmişse 10 günde sonuç alınır.

Ananas yerine domatesle de aynı uygulamayı yapabilirsiniz.

Nasır neden olur ?

Pek hoşlanmadığımız nasırın oluşmasında ilahi bir hikmet vardır. Nasır bir bölgeye mütemadiyen baskı olması ve sürtünme olması sonucunda gerçekleşir.

Devamlı sürtünmeye maruz kalan bölgenin nasır tutması, baskı ve sürtünmelere bağlı doku yıpranmalarını aza indirmektir. Nasır baskılayan güç ile baskılanan bölge arasında bir tampon oluşturarak organı kalıcı şekil bozuklukları ve yaralanmalara karşı korur.

Nasır en fazla ayakta görülür. Dar veya ayak şekline uygun olmayan ayakkabılar bir süre sonra nasıra neden olur. Bu tür ayakkabıları giymeye devam ettikçe nasır da tedavi edilse bile yeniden tekrarlar.

Nasır tedavisi nasıl olur ?

Öncelikle kişinin nasır ile iltihaplı doku arasındaki farkı bilmesi gerekir. İçinde iltihap barındıran dokuya nasır tedavisi uygulanmaz. Nasır ölü cilt hücrelerinden oluşur ve iltihap içermiyorsa eczanelerde satılan nasır bantları ile kolayca tedavi edilebilir.

Bu bantlar nasırsız veya iltihaplı dokuya uygulanırsa kişiye zarar da verebilir. Nasıra neden olan etken ortadan kalkmadıkça nasırın kalıcı tedavisi olmaz.

Nasır şikayetlerinden kalıcı olarak kurtulmak için ayağa uygun ayakkabı giymek gerekir.

İLGİLİ YAZILAR:

Saç köklerini güçlendirmek için kür

Astıma iyi gelen bitki çayları

Şeker hastalığına bitkisel çözüm

Bu yazı 1705 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM