İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Skleroderma bitkisel tedavi
27 Ağustos 2017
admin

Skleroderma bitkisel tedavi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu skleroderma bitkisel tedavi için siyah hardal tohumu ve karabaş çayı kürünü önermektedir. Kürlerin hazırlanışı: Her gün tepeleme bir...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu skleroderma bitkisel tedavi için siyah hardal tohumu ve karabaş çayı kürünü önermektedir.

Kürlerin hazırlanışı:

Her gün tepeleme bir çay kaşığı siyah hardal tohumu çiğnemeden yutulur. Akşamları da (yatmadan yarım saat önce) karabaş çayı içilir. Bir su bardağı miktarı su kaynatılır ve içine 6-7 karabaş başağı atılır ve 5 dakika kaynatılır. Ilıdıktan sonra süzüp suyu içilir.

Bir ay boyunca bu kürler uygulanır.

Skleroderma nedir

Skleroderma bir bağışık sistemi hastalığı olup deriyi veya iç organları etkiler. Vücudun savunma sisteminin normal görevlerinden saparak vücut hücrelerini yabancı madde olarak görmesi ve saldırmasıdır.

Skleroderma genelde deriyi etkiler. Bunun sonucu olarak deri kalınlaşması gerginleşmesi görülür. Bazen de iç organları tutar. Böbrekler, akciğerler, bağırsaklar bu hastalıklardan etkilenebilir. İç organlar tutulursa yangı ve skarlaşmaya neden olur.

Sklerodermanın diğer bir adı da sistemik sklerozdür. Manası eski Yunanca’da sert cilttir. Hastalık ciltte skar dokusu oluşturduğu, ciltte kalın ve sert bir tabaka oluşturduğu için bu ismi almıştır.

Sklerodermanın çok hafif türleri de vardır, hayati organları etkileyen tehlikeli türleri de vardır. Maalesef kronik bir hastalıktır. İç organları tutarsa zarar verir.

İLGİLİ YAZILAR:

Kırışıklık kürü

Çillere bitkisel çözüm

Kırışıklıklar için yoğurt otu kürü

Cildi bozan yiyecekler

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©