Ferritin nasıl yükselir ?

ibrahim saraçoğlu kansızlık
Paylaş
 

Ferritin nasıl yükselir, kereviz ıspanak kürü ile ferritin düşüklüğü ve demir eksikliği sorununa çare bulabilirsiniz.

Kereviz ıspanak kürü nasıl yapılır ?

150 gram kereviz ince ince doğranır.2 bardak suda 10 dakika kaynatılır. 10. Dakikadan sonra da üzerine 150 gram ıspanak ilave edilir.5 dakika beraber kaynatılır. Elde edilen su içilir. Bu kür her gün taze hazırlanmalı ve içilmelidir. Ara vermeden 1 ay boyunca uygulanır.

Ispanaktaki demir oranı maydanoz gibi yeşil yapraklı bitkilerle aynıdır. Tek başına ıspanak tüketmenin demir eksikliğine bir faydası bulunmamaktadır. Ispanağın faydasını görebilmek için kereviz ile birlikte kür yapmak gerekir.

Eğer C vitamini eksikliği var ise demir takviyesinin bir faydası olmamaktadır. Bu nedenle kansızlık çekenler C vitaminini yeterli derecede almalıdırlar.

Ferritin değeri kaç olmalı ?

Ferritinin normal değerleri  12-150 ng/ml arasıdır. Eğer ferritin değeri 7-11 ng/ml civarında ise bitkisel kür ve doğru beslenme ile bu normal seviyeye çıkabilir. Eğer ferritin değeri daha da düşükse bu düşüklüğe bağlı şikayetler belirgin şekilde görülür ve tıbbi tedavi gerekir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Kansızlık bitkisel tedavi

Kansızlık için hangi bölüme gidilir ?

Kansızlığa karşı kür

Bu yazı 4722 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Zehra yılık dedi ki:

    İyi günler. Glukoz 111 çıktı, Demir serum 186, Demir bağlama 100 herhangi bir sorun oluşturur mu. Demir’i düşürmenin çözümü varmı, Şimdiden teşekkür ederim.

  2. Ayşe dedi ki:

    Ben hep gencligimden beri kansızlık problemi yaşamaktayım.İlac kullaninca iyiyim ama bir sure sonra tekrar düşüyor.En çokta ferritin degerim düşüyor .En son tahlillerime göre ferritin 2.07 çıktı.Su an yine ilac almaya basladim yaninda C vitamini takviyesi ile.Bana ne tavsiye edebilirsiniz.

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM