Vaskülit bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu vaskülit
Paylaş
 

Vaskülit bitkisel tedavisi için İbrahim Saraçoğlu kür öneriyor. Vaskülit damarın iltihaplanmasıdır. Vaskülit için iki ayrı kür uygulanır. Sabah aynısafa bitkisi, akşam ise karabaş melisa kürü uygulanır.

Aynısafa kürünün yapımı için bir bardak su kaynatılır ve içine aynısafa (portakal nergisi) bitkisi atılır. 3 dakika ağzı kapalı şekilde kısık ateşte kaynatılır. Sıcakken süzülür ve kahvaltıdan yarım saat önce ılık olarak içilir.

Melisa-Karabaş kürünün yapımı için bir su bardağı klorsuz suyu kaynattıktan sonra bir tutam melisa ve 4-5 başak karabaş otu eklenir. 7 dakika kaynatılır ve akşam yemeğinden 2 saat sonra içilir.

Melisa ve karabaş otunun içerisinde doğal antibiyotik etkisi olan maddeler vardır.
Çeşme suyunda klor olduğu için hazır sular kullanılmalıdır.

Bu kürlere 1 ay boyunca devam edilir. Şikayetler devam ederse iki hafta ara verip iki haftalık periyotlarla uygulanır. Toplamda 3 ay uygulanır.

Beyaz dutun kurusu doğal bir antibiyotik olup kandaki iltihabı giderir. İçerisinde aminoglikozitler vardır.

Hastalık hakkında genel bilgiler

Vaskülit hastalığı damarların iltihaplanması neticesinde, iltihaplanan damardan beslenen dokuların (böbrek, deri, sinirler vs) hasar görmesi ve ağrı oluşması hastalığıdır.

Vaskülit hastalığının ölümcül olabilen türleri de vardır. İltihaplanan damarlar arter damar da olabilir, toplar damar da olabilir.

Vaskülitin başlıca belirtileri deri döküntüleri, his kaybı, nefes darlığı, gözde kızarıklık ve yüksek tansiyondur.

Vaskülit çoğu zaman neden oluştuğu bilinmeyen bir hastalıktır. Kişinin bağışıklık sistemi bilinmeyen bir sebeple kendi dokularına saldırır ve damarlarda iltihaplar meydana gelir. Vaskülitin teşhisini ancak doktor koyar.(Bkz. Vaskülit için hangi doktora gidilmeli) Bir çok çeşidi olduğu için tanı konması uzun sürebilir.

Bu hastalığa yakalananların beslenmesine dikkat etmeleri ve bağışıklık sistemlerini diri tutmaları gerekmektedir. (Bkz. Vaskülit hastası ne yemeli)

Bu yazı 2285 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM