İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Kekemelik bitkisel tedavi
6 Ekim 2017
admin

Kekemelik bitkisel tedavi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kekemelik bitkisel tedavi için kedi otu ve melisa otları ile yapılan kürleri tavsiye etmektedir. Kekemelik için bitkisel kür...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kekemelik bitkisel tedavi için kedi otu ve melisa otları ile yapılan kürleri tavsiye etmektedir.

Kekemelik için bitkisel kür

1 bardak su kaynatılır ve içine 1 tatlı kaşığı melisa bitkisinden atılarak 5 dakika kaynamaya bırakılır. Kısık ateşte kaynaması gerekir. Bu süre dolunca ılıması beklenir ve içmek için süzülür. Bu kür sabah kahvaltısını yaptıktan 2 saat sonra hazırlanıp içilmelidir. Bir ay boyunca uygulanır. Tadı hoş gelmese bile içerken şeker, bal, limon vs. tatlandırıcı maddeler katılmaz.

Sabahları melisa kürü uygulanır. Akşamları ise kedi otu ile hazırlanan kür uygulanır.
Bunun için de yine 1 bardak klorsuz su kaynatılır ve içine 1 tatlı kaşığı miktarı kedi otu katılır. 5 dakika kaynatıp daha sonra süzülür. Bu kür akşam yemeğinden 2 saat sonra hazırlanır ve ılık şekilde içilir. Bir ay uygulanır.

Çocuklarda kekemelik neden olur

Çocuklarda dil gelişimi bir süreç dahilinde gelişir. Başlangıçta çocuğun konuşması fazla akıcı olmayabilir. Bazı çocuklarda bu süreç uzayabilir veya bazı sebeplerle (psikolojik, ailevi sorunlar, korku veya genetik faktörler) olması gibi işlemeyebilir.

Kekemeliğin en önemli nedeni olarak travma gösterilmektedir.
Beklentisi yüksek ebeveynlerin aşırı tepkileri, ani korku veya çoğun kendisini “sıkışmış, çaresiz” hissetmesi bazen travmalara neden olabilir.

Bazı çocuklar sadece heyecanlandıklarında veya endişeye-korkuya kapıldıklarında kekeme konuşurlar. Çünkü çocuğun üzerindeki stres ve korkunun kekemelikte büyük etkisi vardır. Kekemeliği çözmenin yolu da çocuğu özgür bırakmak ve rahatlatmaktan geçmektedir.
Çocuklukta yaşanan kekemelikler uygun bir tedavi ve davranış şekli ile geçebilmektedir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©