İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Atrofik gastrit bitkisel tedavi
19 Aralık 2017
admin

Atrofik gastrit bitkisel tedavi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu mide atrofisi yaşayan bir hastaya havuç her gün akşamları yarım bardak havuç suyu içmeyi ve günde iki kere...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu mide atrofisi yaşayan bir hastaya havuç her gün akşamları yarım bardak havuç suyu içmeyi ve günde iki kere aynısafa kürü uygulamayı tavsiye etti.

Aynısafa kürü yapılışı

1 bardak suda bir tutam aynısafa bitkisi 6-7 dakika kaynatılır ve suyu içilir. Bu kür günde iki defa hazırlanır ve içilir.
Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ayrıca beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği yenilmesini, acı baharattan kaçınılmasını ve soğan tüketirken zarının çıkarılmasını tavsiye etti. Soğan mideye zararlıdır. Ya pişmiş yenmeli veya zarı çıkarıp yenmeli. Sütten, kızartmalardan ve sarımsaktan da uzak durulmalıdır.

Atrofik gastrit nedir

Mide hücrelerinde azalma, mide iç yüzeyindeki mukoza tabakasının hasar görmesi, salgı bezlerinde azalma veya mide hücrelerinde küçülme nedeniyle oluşan gastrit çeşididir. Bu küçülme genellikle kronik iltihaplar nedeniyle meydana gelmektedir.

Atrofik gastrit neden oluşur

Atrofik gastritin başlıca iki sebebi helikobakter pilori bakterisinin neden olduğu enfeksiyonlar ve vücut savunma sisteminin çalışma sisteminin bozularak vücut dokularına saldırmasıdır.
Diğer nedenler ise mideye safra kaçması ve parsiyel mide rezeksiyonlarıdır.

Atrofik gastrit nelere sebep olur

Salgı bezlerinin azalması nedeniyle mide öz suyu azalır, gastrin hormunu seviyesi artabilir. Helikobakter pilori kaynaklı atrofik gastrit vakalarında ise midenin alt kısımlarında daralma olur.
Atrofik gastrit sindirim güçlüğü yaşanmasına ve B12 vitamini eksikliğine de yol açar.

İLGİLİ YAZILAR:

Helikobakter pilori için karnabahar kürü

Mide ülseri bitkisel tedavi

Gastrite ne iyi gelir

Mide şişkinliği için hangi bölüme gidilir

Brokoli kürü nasıl yapılır

Bir adet yorum var.

  1. Mesut cerit dedi ki:

    Selamün aleyküm hocam saygılar. Sertleşme konusunda sıkıntım var hocam ne tür bir bitkisel ilaç oneririsinuz. Sizde var ise kapıda odeme Sistemi ile satın almak isterim hocam lütfen yardımcı olun yaklaşık iki aydır sertleşme sorunu yaşıyorum eşimle sıkıntılar başladı lutfen hocam yardımcı olun saygılar

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©