İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İbrahim Saraçoğlu hemoroid kürü

İbrahim Saraçoğlu hemoroid kürü

Günümüzde hemoroid ve anal fissür şikayetleri artmaktadır. Anal fissür anüse yakın bölgede çatlak ve iltihap oluşmasıdır. Oldukça acı vermektedir. Anal...

Günümüzde hemoroid ve anal fissür şikayetleri artmaktadır. Anal fissür anüse yakın bölgede çatlak ve iltihap oluşmasıdır. Oldukça acı vermektedir.

Anal fissürün bir numaralı tetikleyicisi kronik kabızlıktır. Çatlak oluştuktan sonra yaranın kendiliğinden kapanması, o bölgenin temiz tutulması zordur.

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu hemoroidden kurtulmak isteyenlerin çoban çantası kürü uygulamalarını tavsiye etti. Bu kür günde bir kere ve bir ay boyunca uygulanmalıdır.

Çoban çantası kürü yapılışı

1-1,5 tutam yani 7-8 gram çoban çantası bir bardak suda 5 dakika kaynatılır, ılıdıktan sonra günde bir kere içilir.

Çoban çantası miyoma bağlı ara kanaması olan hanımlara da iyi gelir.

Hemoroidi olanların dikkat etmesi gereken hususlar

Hemoroid başladıktan sonra hep kötüye doğru ilerleyen bir hastalıktır. En önemli püf noktası ise kabız olmamaya dikkat etmektir. Kabızlık dışkının sertleşmesine ve sorunlu bölgenin daha fazla tahriş olmasına neden olur. Kabızlığın yarattığı diğer bir sorun ise ıkınma nedeniyle karın içi basıncı artırması ve bu basıncın genişleyen toplardamarı daha da genişletmesidir.

Hemoroidin bitkisel tedavisi basur memesi oluşmadan önce etkili olur. Basur memesi oluşup makat dışına sarkmış ise ağrılar artar ve bitkisel tedavi çözüm olmaz.

Hemoroidi olanlar nasıl beslenmeli ?

Hemoroidi olanlar beslenmeye dikkat etmeli, özellikle de kabızlıktan uzak durmalıdır. Acı baharat ve kahve hemoroidi azdırır. Bunlardan uzak durmak gerekir. (Günde bir kereyi aşmamak kaydı ile kahve içebilirsiniz)

Bağırsakları aktif tutmak ve kabızlığı engellemek için pirinçsiz zeytinyağlı pırasa yenilebilir.

Yemeğin üzerine tatlı veya meyve yemek kabızlığa ve gaza neden olmaktadır. Bundan kaçınmak gerekir.

Hemoroidi önlemek için öğünlerden önce bir tutam deretotu tüketiniz. Bu bitkide anetol bulunur.

İLGİLİ YAZILAR:

Hemoroid ve prostatit bitkisel tedavi

Hemoroid kürü

Sinameki kabızlığa iyi gelir mi ?

Kabızlığa ne iyi gelir ?

2 adet yorum var.

  1. Mustafa Özer dedi ki:

    #Sabah uyanırken baş ağrısıyla uyanıyorum uyandıktan kısa bir süre sonra başağrım kendiliğinden geçiyor #. #bazen de başımın sol tarafında şiddetli bir ağrı oluyor#

  2. Hüseyin dedi ki:

    Makamında çatlak var 3.4 ml polip var dedi doktor kolonoskobi yaptı herhangi bir şey yok dedi ama amaliyat olacaksın dedi ne yapmam gerekiyor bilgi verirmisiniz

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©