Karaciğer kanseri bitkisel tedavi

kist hidatik bitkisel tedavi
Paylaş
 

Karaciğer ve pankreas kanserleri başka organa yayılana dek belirti vermeden ilerleyen kanserler oldukları için oldukça tehlikeli kanser türleridir. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kemoterapi ve radyoterapi gören kanser hastaların bitkisel kür uygulamamaları gerektiğini söyledi.

Bu aşamada bitkisel tedavi uygulamak hekimi yanıltabilir, tıbbi tedaviyi etkileyebilir. Fakat tıbbi tedaviye başlamadan veya bittikten sonra bitkisel tedavi uygulanabilir.

Meme kanseri ve akciğeri kanseri için ışın tedavisi uygulandığında fibrotik yapı ve ödem oluşur. Buna bağlı öksürük nöbetleri meydana gelir. Bunu engellemek için keçiboynuzu kürü uygulanır.

Karaciğer kanseri için uygulanacak kür

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu karaciğer kanseri için kemoterapi ve radyoterapi bittikten sonra lavanta kürü uygulamalarını tavsiye etmektedir.

Avrupa ve Amerikada bu hoş kokulu bitki et soslarında kullanılmaktadır. Bu bitki ölçüsünde kullanılırsa mükemmel bir çeşni verir.

Bir tatlı kaşığı lavanta kaynayan bir bardak miktarı suya atılır ve kısık ateşte 10-12 dakika kaynatılır. Akşamları yatmadan önce bu su içilir. Bir ay uygulanır.

Genelde kemoterapi 6 seans verilir. Kemoterapi bittikten sonra lavanta kürü uygulanabilir. Bu kür karaciğer enzimleri için faydalıdır.

Karaciğer kanserinde AFP yüksektir. Bunu düşürmek için maydanoz limon kürü uygulanmalıdır. Fakat iki kür aynı anda uygulanmaz.

Kanser hastaları ağır tatlılardan uzak durmalıdır.Kereviz tüketmelidir. Haşlayıp suyunu içebilir. Öğle yemeklerinden önce 10-12 adet çilek kaseye konulup çatallar ezilerek yenilmelidir.

Bu yazı 1306 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. İsmail dedi ki:

    Hastamız pankreas karaciğer ca kanser 5 adet kemoterapi tedavisi aldık fayda sağlamadı . Karnı su topluyor bize birşey önerebilirmisinzi

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM