İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Karaciğer temizleme kürü
10 Temmuz 2017
admin

Karaciğer temizleme kürü

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu karaciğer temizleme kürü tarifi verdi. Karaciğer temizleme kürü hazırlanışı: 1 kahve fincanı sızma zeytinyağına 2 diş ezilmiş...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu karaciğer temizleme kürü tarifi verdi.

Karaciğer temizleme kürü hazırlanışı:

1 kahve fincanı sızma zeytinyağına 2 diş ezilmiş sarımsak, 5-6 adet sapları ile beraber ezilmiş maydanoz ve 5-6 damla taze sıkılmış limon suyu ilave edilir.

15 gün boyunca her sabah aç karnına içilir. Bu kür karaciğeri yorulmuş, karaciğer hücreleri yıpranmış kişiler uygulayabilir.

Karaciğer yenilenmesi mümkün mü?

Karaciğer kendini yenileyebilen bir organdır. Yanlış beslenme, tümör veya alınan toksinler nedeniyle zarar gören karaciğer doğru beslenmeye başladıktan sonra kendini yenileme sürecine girer.

Karaciğer hücrelerinin dörtte üçü ölse bile geri kalanları ile karaciğer işlevlerini devam ettirebilir. Bu nedenle uzun süreli alkol kullanımı veya yanlış beslenme nedeniyle karaciğer hücreleri tahrip olmuş kişiler için her zaman “geri dönüş” için bir fırsat vardır.

Karaciğeri yenilemek için hayatınızdan alkolü tamamen çıkarmak ve fazla alındığı vakit alkol kadar olmasa da karaciğeri yoran meyveleri tüketmeyi azaltmak gerekir.

Karaciğeri yoran ve yağlandıran besinler, yağlı etler, hamburger, döner, sosis gibi et ürünleri ve yağlardır. Karaciğeri yenilemek için bunların tüketimini önemli ölçüde sınırlandırmak gerekir.

Karaciğer dostu besinler

Meyvelerin fazla tüketilmesi karaciğere zarar vermekle birlikte C vitamini içeren meyvelerin kararınca alınması karaciğeri yenilemeye yardımcı olur. Bunların başında limon gelir.

Yeşil yapraklı sebzenin her türlüsünü tüketmek ve hazır gıdalardan kaçınmak karaciğerin kendini yenilemesi için yeterli olacaktır.

Karaciğer sağlığı, sindirim sisteminin doğru çalışması ile bağlantılı olduğundan yoğurt tüketilmesi ihmal edilmemelidir.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Karaciğer yağlanması için maydanoz limon kürü

Karaciğer yetmezliği bitkisel tedavi

Karaciğer temizleme kürü

3 derece karaciğer yağlanması bitkisel tedavi

Karaciğer kanseri bitkisel tedavi

Bir adet yorum var.

  1. Aynur dedi ki:

    Benim karaciğerimde kist var ve büyümekte kötü birseymi nasıl gider ve nasıl bir uygulama yapmam gerekiyor tesekkurlet

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©