İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Gilbert Sendromu bitkisel tedavi
18 Ağustos 2017
admin

Gilbert Sendromu bitkisel tedavi

Gilbert sendromunda vücut bakır biriktirir. Bakır birikmesi gözde, karaciğerde, akciğerlerde, böbreklerde şikayetlere neden olur. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu gilbert sendromunun bitkisel tedavisi...

Gilbert sendromunda vücut bakır biriktirir. Bakır birikmesi gözde, karaciğerde, akciğerlerde, böbreklerde şikayetlere neden olur. Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu gilbert sendromunun bitkisel tedavisi için hibiskus bitkisini önermektedir.

Bu bitki ebegümeci familyasındandır. Kür için sadece yaprakları değil, taç yaprakları da kullanılmalıdır. Kırmızısı makbuldur. İçerisinde pelargonidin ve malvidin bulunur.

Günde iki kere yarım tutam hibiskus bitkisi ile çay yapılır ve içilir. Bu kür ile vücut bakır atmaya başlayacak veya bakır depolamayı bırakacaktır.

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Gilbert Sendromu bitkisel tedavi için biberiye çayı içilmesi ve acı baharat, kızartmalardan uzak durulmasını söyledi.

Gilbert hastalığı için günde iki kez biberiye çayı içilmelidir.

Gilbert Sendromu Nedir?

Bilirubinin karaciğerde olması gerektiği gibi işlenememesi sonucu kanda yüksek oranda erkin safra boyası (bilirubin) bulunmasına Gilbert Sendromu denilmektedir. Hastalarda göz ve deride sararma görülür. Bazı hastalarda ise hiçbir belirti göstermez. Gilbert Sendromu stres, uzun süre aç kalma, bazı enfeksiyonlar veya bazı ameliyatların arkasından ortaya çıkabilmektedir.
Hastalarda, yorgunluk, güçsüzlük hissi, mide bulantısı ve karın ağrısı gibi şikayetler görülebilir.

Gilbert Sendromunu tetikleyen faktörler

  • Oruç tutma
  • Uzun süreli uykusuzluk
  • Yetersiz beslenme
  • Stres ve üzüntü
  • Vücudu aşırı zorlama

Gilbert sendromunda beslenme

Baharattan, yağlı yiyeceklerden, aşırı tuzlu gıdalarda ve kızartılmış yiyeceklerden uzak durulmalı, havuç suyu ve portakal suyu gibi sıvı gıdalar tüketilmelidir. Yoğurt ve zerdeçalın Gilbert Sendromuna iyi geldiği bilinmektedir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©

ilaç rehberi