İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Mantar lekelerine bitkisel çözüm
18 Ağustos 2017
admin

Mantar lekelerine bitkisel çözüm

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu mantar lekelerine bitkisel çözüm olarak aynısafa kürünü tavsiye ediyor. Günde iki defa aynısafa kürü hazırlanarak mantarlı deriye dıştan...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu mantar lekelerine bitkisel çözüm olarak aynısafa kürünü tavsiye ediyor. Günde iki defa aynısafa kürü hazırlanarak mantarlı deriye dıştan pansuman yapılır. Bir hafta uygulandıktan sonra karabaş çayı uygulanır.

Mikozis fungoides nedir

Mikozis fungoides hafif kepekli deri döküntüsüne neden olan ve ömür boyu geçmeyen bir deri hastalığıdır.
Vücudun savunma hücrelerinin (lenfositler) görevleri dışına çıkıp deride faaliyet göstermesiyle oluşur. Bu hastalığın neden oluştuğu hala çözülememiştir.

Mikozis fungoides tedavisi nasıldır

Başlangıç aşamasında kortizon içeren kremler kullanılır. Hastalığın ilerleyen evrelerinde, ışın tedavisi veya asitretin ve beksaroten gibi maddelerin iğne ile enjektesi yoluyla tedavi yapılır. Bazı hastalarda radyoterapi de uygulanmaktadır.

Mikozis fungoides ömür boyu geçmeyen bir hastalık olup tedavide kısmen olumlu sonuç alınsa dahi bir süre sonra yeniden nüksetme eğilimi vardır.

Hastalığın iç organlara sıçrayıp sıçramadığı takip edilmelidir. Eğer iç organlara da yayıldıysa onkolojik ilaçlar kullanılmalıdır.

Hastalığın tanısı biyopsi ile konur. Bazen tek bir biyopsi ile teşhis koyulamayabilir. Bu hastalar için can sıkıcı bir durumdur. (Biyopsi için deriden parça koparmak gerekir ve yaranın iyileşmesi bir iki hafta sürebilir) Bazen kesin teşhis için 5-6 kez biyopsi gerekebilir.

İLGİLİ YAZILAR:

Ayak mantarı için aynısafa kürü nasıl yapılır ?

Mantar lekelerine bitkisel çözüm

Ayak mantarı bitkisel çözüm

Aynısafa bitkisi faydaları

Bir adet yorum var.

  1. Günay Pekperdahcı dedi ki:

    Hocam şeker hastasıyım insülin kullanmıyorum ama stres ve uykusuzluk yaşadığımda şekerim aniden yükseliyor. Kimyasal ilac dışında bitkisel destek almak istiyorum yardımcı olurmusunuz?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©