İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Ayak mantarı için aynısafa kürü nasıl yapılır ?
17 Eylül 2018
admin

Ayak mantarı için aynısafa kürü nasıl yapılır ?

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu el ve ayaklarda meydana gelen mantarın bitkisel yolla yok edilmesi için aynısafa bitkisi ile hazırlanan kürü önerdi. Kür...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu el ve ayaklarda meydana gelen mantarın bitkisel yolla yok edilmesi için aynısafa bitkisi ile hazırlanan kürü önerdi.

Kür nasıl hazırlanır ve uygulanır ?

2 bardak kaynamış suya 3 tutam aynısafa bitkisi eklenerek kısık ateşte 6-7 dakika kaynatılır.Ilıyınca süzülür ve küçük bir leğene dökülür. Su ayak parmaklarını örtecek kadar olmalıdır. Leğenin içine ayaklar sokularak 20 dakika bekletilir. Her akşam bu şekilde yeniden hazırlanır ve uygulanır.

Dikkat edilecek hususlar

Ayak mantarı olan kişiler pamuklu çorap giymeli ve çoraplar kaynar su sıcaklığında yıkanmalıdır.Çoraplar her gün değiştirilmelidir.

Tırnak mantarı için kür

Eğer tırnak mantarınız var ise on tane orta boy kuru soğanı fırına koyun ve 150 dereceye ayarlayınız. 1-2 dakika sonra soğandan sıvı çıkmaya başlayacaktır.5 dakika soğanlar fırında kalınca fırından çıkarınız.

Soğan biraz ılıyınca içinden cücük kısmını çekip parmağınızı soğanın içine sokunuz. Akşamdan sabaha kadar soğanlar parmaklarınızda kalsın.

Bir hafta boyunca hergün uygulayınca tırnak düşecek ve yerine yeni tırnaklar gelecektir.
Tırnağın daha çabuk çıkması için keçiboynuzu pekmezi yenilmelidir. (Sabah ve akşam birer tatlı kaşığı)

 

İLGİLİ YAZILAR:

Mantar lekelerine bitkisel çözüm

Ayak mantarı bitkisel çözüm

Aynısafa bitkisi faydaları

Bir adet yorum var.

  1. Mehmet ckir dedi ki:

    Sedef icin

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©