Akciğer kanseri bitkisel tedavisi

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu akciğer kanseri bitkisel tedavisi için ısırgan ve ebegümeci bitkileriyle hazırlanan kürün uygulanmasını tavsiye ediyor.

Kürün yapılışı:

1 bardak klorsuz su kaynatılır ve 1 tatlı kaşığı ısırgan, 1 tatlı kaşığı ebegümeci ekleyip 6 dakika demlenir. 6 dakika dolunca sıcakken süzülür.

Her gün sabah kahvaltısından 15 dakika önce ve akşam yemeğinden 2 saat sonra olmak üzere günde iki defa içilir. Her seferinde taze hazırlanır ve bu kür 1 ay kesintisiz uygulanır.

Akciğer kanseri günden güne artmaktadır. Bunun bazı sebepleri çalışma ortamındaki havanın kirli olması, arabaların egzozlarından çıkan gazlar ve sigara kullanımıdır. Akciğer kanserinde genetik yatkınlık da önemlidir.

Büyük şehirlerde yaşayanlar akciğer kanseri açısından daha riskli durumdadırlar. Hafta sonları temiz havalı yerlere giderek bu risk düşürülebilir.

Akciğer kanserinden koruyan yiyecekler

Keçi boynuzu ve tere akciğer kanserinden korur. Akciğer kanserine yakalanan kişiler ışın tedavisi olmadan önce keçi boynuzu kürü uygulamalıdırlar.

Keçiboynuzu kürü yapılışı:

4-5 tane keçiboynuzu ortadan kırılır bir buçuk bardak suda 7-8 dakika kaynatılır ve suyu içilir. Keçi boynuzu kürü akşam yemeklerinden 2 saat sonra ve 1 ay boyunca uygulanır.

Hastalara ışın tedavisi uygulanınca akciğerde fibroz oluşur. Bu da öksürüğü tetikleyebilir. Işın tedavisine bağlı olarak akciğerde ödem, su toplaması gibi bir sorun oluşabilir. Bunlara karşı keçiboynuzu pekmezi tüketilmelidir.

Işın tedavisinden bir hafta önce keçiboynuzu kürü uygulanmalıdır.

Akciğer kanseri hastaları ne yemeli, nelerden kaçınmalı ?

Sebze ve meyvelerde bir kısıtlama yoktur. Bunların her çeşidinden ve balık istenildiği kadar yenilebilir. Kırmızı et ve tuz tüketimi ise azaltılmalıdır.

Akciğer kanseri ve diğer kanser türlerinin bitkisel tedavisi için zencefil tüketilmelidir.

Radyoterapi alacak kanser hastaları tedaviye başlamadan keçiboynuzu kürü uygulamalıdırlar. Işın tedavisi esnasında akciğerde fibroz olur ve bu öksürüğü tetikleyebilir. Veya ödem oluşabilir. Bunun için keçiboynuzu pekmezi tüketilmelidir.

Bu yazı 1511 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM