İbrahim Saraçoğlu Kürleri
KOAH hastalığının bitkisel tedavisi
20 Temmuz 2017
admin

KOAH hastalığının bitkisel tedavisi

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu KOAH hastalığının bitkisel tedavisi konusunda bilgiler verdi. Akciğerler nefes aldıkça şişer, nefes verdikçe inerler. KOAH hastalığı akciğerlerin bu...

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu KOAH hastalığının bitkisel tedavisi konusunda bilgiler verdi. Akciğerler nefes aldıkça şişer, nefes verdikçe inerler. KOAH hastalığı akciğerlerin bu elastikiyetini kaybetmesiyle oluşur.
Mermer atölyelerinde, haddehanelerde veya bu tür çalışma ortamındaki havanın kirli olduğu yerlerde maske takılmalıdır.

Koah hastalığının bitkisel tedavisi için yulaf samanı kullanılır. (Sararmış olmamalıdır, yeşilken toplanmalı ve kurutulmalıdır)

Yulaf samanı kürü hazırlanışı:

5-6 gram yulaf samanı bir bardak suda 5 dakika kaynatılır.Ilıdıktan sonra süzüp suyu içilir. Günde bir defa içilir.

Buna ilave olarak tere yenilmelidir. Yarım bağ (10-12 sap) öğleden önce, yarım bağ da öğleden sonra yenilir. 5 gün uygulanırsa balgam söktürür. Yulaf samanı da akciğerin esnekliğini sağlayacaktır.

Zatürre hastalığı için sabahları kahvaltıdan 10 dakika önce yaban kekiği kürü uygulanır. 5-6 gram yaban kekiği bir bardak suda 5 dakika kaynatılarak hazırlanır.Akşamları ise karabaş çayı içilir. Karabaş çayı bir tutam karabaş otunun bir bardak suda 7 dakika kaynatılması ile hazırlanır. Bir ay uygulanırsa zatürre geçer.

Koah ve zatürre hastaları doktor kontrollerini ihmal etmemelidirler.

KOAH hastalığına iyi gelen bitkiler

KOAH hastalığı sürekli ilerleme eğiliminde olan ve ihmal edildiğinde hayat kalitesini düşüren bir hastalıktır. Havası temiz ortamlarda yaşamak ve doğal beslenmek hastalığın seyrini olumluya çevirebiliyor.

Buna ilaveten beslenmede bazı bitkileri yeterli derecede almak tıbbi tedavi destekliyor. Bağışıklığın güçlendirilmesi, bu hastalığın ilerleyen yaşlarda kabusa dönmesini engelleyecektir.

Düzenli olarak C vitamini alan kişilerde bağışıklık seviyesi üst seviyededir. Yeşil yapraklı sebzelerde ve neredeyse her meyvede bol miktarda C vitamini bulunmaktadır.

Şeker hastalığı yok ise keçiboynuzu ve bal KOAH hastalarının en büyük yardımcısı olacaktır. Sarımsak ve zencefil de KOAH hastalarına tavsiye edilen besinlerdendir.

İLGİLİ YAZILAR:

Bronşit tedavisi

Yulaf samanı çayı faydaları

KOAH hastalığı için kür

Grip ve soğuk algınlığına karşı kür

Grip için hangi doktora gidilir ?

Üst solunum yolları enfeksiyonu bitkisel tedavisi

Soğan kürü nasıl yapılıyor ?

Bir adet yorum var.

  1. Serdar Vurun dedi ki:

    Hocam yakın bir akrabam koah hastası oksijen tüpüne bağlı yaşıyor dışarıya çıkamıyor bu hastalığın geçmesi için ne yapmamız lazım (Allah) Rızası için yardımcı olurmusunuz?

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©