İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Sinüzit bitkisel tedavi
18 Eylül 2017
admin

Sinüzit bitkisel tedavi

Sinüzit bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu papatya çayını önermektedir. Bahar mevsiminde kırlardan papatya toplayıp kurutarak kür için kullanılacak kuru papatyayı...

Sinüzit bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu papatya çayını önermektedir. Bahar mevsiminde kırlardan papatya toplayıp kurutarak kür için kullanılacak kuru papatyayı elde edebilirsiniz.
Topladığınız papatyaları iyice kurutmadan kapalı bir kaba koymayınız. Aksi takdirde bitkide mantar üremesi olur.

Sinüzit bitkisel tedavi için papatya kürü hazırlanışı:

2 bardak suyu kaynattıktan sonra içine iki tatlı kaşığı kuru papatya ekleyiniz. Oldukça kısık ateşte kaynarken başınıza havlu örterek yüzünüz yanmayacak derecede kaba doğru yaklaşarak kaynayan sudan yükselen buharı beş dakika soluyunuz. Bu beş dakika dolduğu zaman ocağı kapatın, kabın da kapağını kapatın.

On dakika ara verip tencerenin altını yeniden yakınız ve 5 dakika daha bu şekilde buharı soluyunuz. Üç defa bu şekilde aralıklarla papatya buharını soluyunuz.

Ertesi gün ve diğer günler bu şekilde uygulamaya devam ediniz. Sinüzite bağlı burun tıkanıklığı geçerse ve yeterli rahatlama olursa kürü bırakabilirsiniz. Sonraki günler yeniden sinüzit ağrıları başlarda yeniden uygulayabilirsiniz.

Bu kür yıllardır devam eden sinüzit şikayetlerine bir haftada devam olur. Sinüzit genellikle kronik bir hastalıktır. Sinüzit ağrıları yaşamı etkiler. Israrla bu kür uygulanırsa sinüzit geçer.

Acı kavun sinüzit tedavisinde nasıl kullanılır

Sinüzit için acı kavun (patlangaç) kullananlar vardır. Bunu kendi kafasına göre uygulamak doğru değildir. Şiddetli anaflaktik şoklara neden olabilir. İllede sinüzit için acı kavun uygulanacaksa damlalıkla bir damla acı kavun suyu alınır ve saf suya damlatılır. Etki göstermezse ısrar edilmez.

İLGİLİ YAZILAR:

Migrene bitkisel çözüm

Baş ağrısı için biberiye kürü

 

Bir adet yorum var.

  1. Doğan dedi ki:

    Slm hocam bende Geniz akıntısı var aşırı bir şekilde nasıl geçer doktora gittim Burun sıpreili verdi geçmiyor yaşadığım ülke Japonya

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©