Siroz hastalığı bitkisel tedavi

siroza iyi gelen bitki çayları
Paylaş
 

Siroz hastalığı bitkisel tedavisi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kereviz kürünü önermektedir. Doğal beslenmekten uzaklaştıkça karaciğer yağlanmaya başlamaktadır. Karaciğer yağlanmasının üç aşaması vardır. Bu aşamalardan sonra ipliksi yapıya, daha sonra da fibroza dönüşür. Bundan sonraki aşama ise sirozdur. Siroz tehlikeli bir hastalıktır ve tedavisi de güçtür.

Siroz hastalığı için kereviz kürü hazırlanışı:

Kerevizler iyice yıkanır. Dış kabukları soyulmadan sadece kılcal kökler temizlenir. Enlemesine ince ince doğranır. Kür için kullanılacak miktar 150-200 gramdır. Önce 1,5-2 bardak su kaynatılır. Daha sonra kaynayan suya ince doğranmış kerevizler atılır ve en az 10 dakika kaynatılır.

Elde edilen su ve kerevizler öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce açken yenir,içilir. Öğle ve akşam her seferinde taze hazırlanır. Haftada 3 gün bu şekilde kür uygulanır ve 3 ay boyunca devam edilir. 3 ay sona erince kibrit otu kürüne başlanır.

Eğer yüksek tansiyon hastası iseniz bu kürü uygulayamazsınız. Kerevizin tansiyonu çıkarıcı özelliği vardır. Kereviz ve kereviz turşusu gibi gıdaları fazla tüketmemelidirler. Şeker hastaları ve insulin direnci olan kişiler de kerevizi dikkatli tüketmelidirler.

Bu kürü tansiyon hastaları uygulayamaz ama tansiyon hastası değilseniz kürü uyguladıkça tansiyon hastasına da dönüşmezsiniz.

Kereviz küründen sonra da kibrit otu (Kurt pençesi de denir )kürü uygulanır.

Kibrit otu kürü hazırlanışı:

1 bardak suyu kaynatıp içine bir tutam kibrit otu eklenip 5 dakika kaynatılır. Elde edilen su akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir ve 1 ay ara vermeden uygulanır.
Siroz hastaları öğle yemeklerinden ve akşam yemeklerinden biraz önce 8-9 çileği çatalla ezip yemelidirler.

Bu yazı 826 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
ilaç rehberi