İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Siroz hastalığı bitkisel tedavi
18 Eylül 2017
admin

Siroz hastalığı bitkisel tedavi

Siroz hastalığı bitkisel tedavisi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kereviz kürünü önermektedir. Doğal beslenmekten uzaklaştıkça karaciğer yağlanmaya başlamaktadır. Karaciğer yağlanmasının üç aşaması...

Siroz hastalığı bitkisel tedavisi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu kereviz kürünü önermektedir. Doğal beslenmekten uzaklaştıkça karaciğer yağlanmaya başlamaktadır. Karaciğer yağlanmasının üç aşaması vardır. Bu aşamalardan sonra ipliksi yapıya, daha sonra da fibroza dönüşür. Bundan sonraki aşama ise sirozdur. Siroz tehlikeli bir hastalıktır ve tedavisi de güçtür.

Siroz hastalığı için kereviz kürü hazırlanışı:

Kerevizler iyice yıkanır. Dış kabukları soyulmadan sadece kılcal kökler temizlenir. Enlemesine ince ince doğranır. Kür için kullanılacak miktar 150-200 gramdır. Önce 1,5-2 bardak su kaynatılır. Daha sonra kaynayan suya ince doğranmış kerevizler atılır ve en az 10 dakika kaynatılır.

Elde edilen su ve kerevizler öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce açken yenir,içilir. Öğle ve akşam her seferinde taze hazırlanır. Haftada 3 gün bu şekilde kür uygulanır ve 3 ay boyunca devam edilir. 3 ay sona erince kibrit otu kürüne başlanır.

Eğer yüksek tansiyon hastası iseniz bu kürü uygulayamazsınız. Kerevizin tansiyonu çıkarıcı özelliği vardır. Kereviz ve kereviz turşusu gibi gıdaları fazla tüketmemelidirler. Şeker hastaları ve insulin direnci olan kişiler de kerevizi dikkatli tüketmelidirler.

Bu kürü tansiyon hastaları uygulayamaz ama tansiyon hastası değilseniz kürü uyguladıkça tansiyon hastasına da dönüşmezsiniz.

Kereviz küründen sonra da kibrit otu (Kurt pençesi de denir )kürü uygulanır.

Kibrit otu kürü hazırlanışı:

1 bardak suyu kaynatıp içine bir tutam kibrit otu eklenip 5 dakika kaynatılır. Elde edilen su akşam yemeklerinden 2 saat sonra içilir ve 1 ay ara vermeden uygulanır.
Siroz hastaları öğle yemeklerinden ve akşam yemeklerinden biraz önce 8-9 çileği çatalla ezip yemelidirler.

İLGİLİ YAZILAR:

Karaciğer yağlanması için maydanoz limon kürü

Karaciğer yetmezliği bitkisel tedavi

Karaciğer temizleme kürü

3 derece karaciğer yağlanması bitkisel tedavi

Karaciğer kanseri bitkisel tedavi

Bir adet yorum var.

  1. Yüksel karagöz dedi ki:

    Selamünaleyküm sayın hocam eşim Primer bilyer siroz hastası bununla birlikte Safra kesesinde büyüklükleri 1cm olan bir kaç tane taş bulunmaktadır ancak gittiğimiz Gastroenteroloji cerrahisi uzmanı ameliyat sonrası karaciğer yetmezliği riski oluşturduğunu ameliyat olmaz isede safra kesesi iltihabı olabileceğini söyledi.Her ikiside riskli sizin bilginiz ve deneyimlerin bizim çok önemli bilgi verirseniz çok sevinirim

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©