İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Süt bezlerinde iltihaplanma için kür
23 Nisan 2018
admin

Süt bezlerinde iltihaplanma için kür

Süt bezlerinde iltihaplanma, mastit olarak adlandırılır. Antibiyotik bu iltihabı kurutmaktadır. Sonradan tekrar nüksedebilir. Antibiyotikler vücudun tüm sistemini etkileyecek ve vücuttaki...

Süt bezlerinde iltihaplanma, mastit olarak adlandırılır. Antibiyotik bu iltihabı kurutmaktadır. Sonradan tekrar nüksedebilir. Antibiyotikler vücudun tüm sistemini etkileyecek ve vücuttaki yararlı bakterileri de öldürecek derecede güçlü etki yapabilmektedir.

Memedeki iltihap için bazen antibiyotik vazgeçilmez olabilmekte, bazen de yetersiz kalabilmektedir. Düzenli antibiyotik kullanımı karaciğer enzimlerini yükseltebilmektedir. Eğer ALT değerleri AST değerleri yüksek çıkıyorsa hastada muhtemelen karaciğer yağlanması oluşmuştur.

Karaciğer yağlanması olan kişiler antibiyotik kullandıklarında karaciğerleri daha fazla tahrip olmaktadır.

Süt bezlerinde iltihaplanma için kürler

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu süt bezlerinde iltihaplanmaya bağlı karaciğer sorunları için maydanoz-limon kürünü tavsiye etmektedir. 15 gün boyunca sabahları aç karnına uygulanmalıdır.

Maydanoz limon kürü uygulanışı

15-16 adet maydanoz ,bir bardak su ve 2 yemek kaşığı limon suyunu blendıra koyup çekilir. Aç karnına (kahvaltıdan 10 dakika önce) içilir.

Maydanoz limon kürü ne işe yarar ?

Bu vücuttaki toksinleri dışarı atmaya yardımcı olur.15 günlük kürden sonra kişi kendisini daha zinde hisseder. Karaciğer sorunları yaşayan kişiler bu kürü uygulamalıdır.

Memedeki iltihabı kurutan kür

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu memedeki iltihap için dut kurusu kürünü önermektedir. 1,5 yemek kaşığı dut kurusu 1,5 bardak suda 7-8 dakika kaynatılır. Sabah ve akşam uygulanır.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Anne sütünü azaltan yiyecekler

Süt arttırıcı çay tarifi

Anne sütünü artıran yiyecekler

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©