İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Zona bitkisel tedavisi
14 Haziran 2017
admin

Zona bitkisel tedavisi

Zona bitkisel tedavisi için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu limon melisa karabaş kürü uygulanmasını ve yoğurtlu semizotu yenilmesini tavsiye etmektedir. Limon melisa...

Zona bitkisel tedavisi için Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu limon melisa karabaş kürü uygulanmasını ve yoğurtlu semizotu yenilmesini tavsiye etmektedir.

Limon melisa ve karabaş kürü yapılışı:

Kaynayan 1 bardak suyun içine 1 tatlı kaşığı karabaş ve limon melisa bitkisi eklenir ve 7 dakika demlenir. Akşam yemeğini yedikten 2-2,5 saat kadar sonra içilir. İçimi kolay olsun diye tatlandırıcı kullanılmaz ve her seferinde taze olarak hazırlanır.

Semizotu kürü yapılışı:

Yarım kilo semiz otu bıçak kullanmadan saplarıyla beraber elle parçalanır ve üzerine 2 yemek kaşığı yoğurt eklenir. İyice karıştırıp aç karnına günde iki defa yenir. İçine tuz veya başka bir madde katılmaz.

Zona hastalığı için çörek otu yağı kullanımı:

Günde bir defa aç karnına 1 yemek kaşığı tüketilmelidir.

Zona hastalığı hakkında genel bilgiler

Herpes zoster olarak isimlendirilen zona hastalığı ciltte kabarma, kaşıntı ve döküntülere sebebiyet veren ağrı yapan bir deri hastalığıdır. Bu hastalığa gece yanığı da denilmektedir.

Bu hastalığa varisella zoster adlı virüs yol açar. Bu virüsün hastalığa yol açması için bağışıklık sisteminin yeterince zayıflaması gerekir. Sağlıklı bünyelerde bu virüs herhangi bir etkinlik gösteremez.

Bağışıklık sistemi ihtiyarlık, stres, üzüntü travma veya kronik hastalıklar ve bu hastalıklar için alınan ilaçların vücudu yıpratması sonucunda zayıflarsa varisella zoster adındaki bu mikrop sinirleri ve cildi etkileyerek yara benzeri oluşumlara yol açar.

Varisella zoster virüsü suçiçeği hastalığına da yol açar. Bu nedenle zona hastalığı genellikle daha önce suçiçeği geçirmiş kişilerde görülmektedir.

Tedavide gecikme yaşanırsa sinirler tahrip olur ve buna bağlı ciddi rahatsızlıklar gelişir. Yüz felci, görme-işitme kaybı bu rahatsızlıklardan birkaç tanesidir.

Zona belirtileri

Zonanın ilk belirtileri baş ağrısı, halsizlik, ışığa hassasiyet şeklindedir. Daha sonra deride karıncalanma, ağrı ve kaşıntı şikayetleri görülür. Kabartıların içi daha sonra sıvı ile dolar ve kabuklu yaralar oluşur.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Zona hastalığına iyi gelen bitkiler

Cildi bozan yiyecekler

Sivilce için elma sirkesi kürü

Bir adet yorum var.

 1. Apiterapi Mekezi dedi ki:

  Zona hastalığının modern tıpta tedavisi yoktur.Kimyasal bazlı sentetik antiviral ilaçlarla uygulanan tedavi yöntemleri,
  tedaviden çok,günü kurtarmaya geçici rahatlamaya yöneliktir.Halbuki doğal bir tedavi yöntemi olan Apiterapi ile zonanın kesin,kalıcı,yanetkisiz,
  güvenilir tedavisi mümkündür.
  Propolis en güçlü sentetik antiviral den 100 misli daha güçlüdür. Propolis,Flavonoller ve luteolin içeriği ile
  Herpes Zoster ve Herpes Simplex Virüslerini engeller ve tedavi eder.Propolisin yüksek antioksidan içeriğiyle bağışıklık sistemini güçlendirerek,
  kesin,kalıcı tedavi sağladığı akademik,bilimsel araştırmalarla ıspatlanmıştır.
  Erzurum Ziraat Mezunu 34 yıllık Apiterapistim.Organik sertifikalı ürün temini ve
  kullanım yöntemleri için 05324063215 ve 05050658499 nolu tlf. ve Whatsapp tan ulşblrsnz.
  Saygılarımla, Kadir Onay Apiterapi Merkezi Youtube & apiterapimerkeziinstagram

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©