İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Göz altı morluklarına hangi bölüm bakar
10 Ekim 2017
admin

Göz altı morluklarına hangi bölüm bakar

Fazla mimik, yaşlanmaya bağlı olarak, güneşin zararlı ışınlarına karşı, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara, alkol tüketimi, stres, cilt bakımına özen...

Fazla mimik, yaşlanmaya bağlı olarak, güneşin zararlı ışınlarına karşı, düzensiz uyku, düzensiz beslenme, sigara, alkol tüketimi, stres, cilt bakımına özen göstereme gibi nedenlerden dolayı kırışıklıklar başlar. Göz çevresi çok hassastır ve çabuk kurur, nemini kaybeder. Kolajen eksikliği nedeniyle de kırışıklıklar daha kolay olur. Uyku düzeniniz bozuksa, az uyuyorsanız, kötü beslenme ve yaşam tarzına bağlı olarak göz altı morluğu olacaktır. Yorgunluk, uykusuzluk, yaşlanma ya da kalıtımsal nedenlerden dolayı göz altı torbalanması yaşayabilirsiniz.

Göz altı kırışıklığı nasıl önlenir?

Göz çevresini nemli tutmak, bu hassas bölge için özel üretilen kaliteli kremlerden kullanmak, göz makyajınızı mutlaka temizlemek, bol su içmek, düzenli beslenmek, güneş kremi kullanmak, güneş gözlüğü kullanmak, antioksidan içerikli sebze ve meyve tüketmek, göz çevresi için tavsiye edilen egzersizleri yapmak, düzenli uyumakla kırışıklıkların önüne geçip, geciktirebilirsiniz. Bitkisel yağlar, bitkisel maskeler kullanabilirsiniz. Doğal zeytinyağı kırışıklıklara çok iyi gelen bir yağdır. Kırışıklıklara uygulayıp, yarım saat beklettikten sonra temizleyebilirsiniz. Antioksidan içeriği ile cildin yaşlanmasını yavaşlatacaktır.

Göz altı morluğu nasıl geçer?

Doğal yöntemlerle tedavi edilebilir. Salatalık suyunu çıkarıp, pamukla bölgeye düzenli aralıklarla uyguladığınızda, bir kaç gün içinde sonuçlarını göreceksiniz. Göz altlarınızı soğuk su ya da soğuk sütle yıkayabilirsiniz. Bol su içmekle, iyi bir uykuyla ve düzenli beslenerek morlukları geçirebilirsiniz. Düzenli olarak, yatmadan önce, çok az miktarda badem yağını göz altlarına uygulayın. Kısa zamanda sonuçları göreceksiniz. Günde 2 kez limon suyunu düzenli olarak pamukla göz altlarına uygulayın. İyi gelecektir.

 Göz altı torbalanması için ne yapılabilir?

Göz altlarına çay tutmak, herkes tarafından bilinen ve işe yarayan bir uygulamadır. İster yeşil çay ister siyah çay poşetlerini göz altlarına koyabilirsiniz. 2 tane kaşığı buzdolabında bir süre beklettikten sonra, göz altlarına 5 dakika kaşığın dışını değdirebilirsiniz. Yeterli miktarda su tüketmelisiniz. Soğuk bir yumurtanın akını çırpı, parmaklarınızla göz altlarına sürüp, 10 dakika sonra yıkayınız. Sonuçlarını göreceksiniz.

Göz altı morluklarına hangi bölüm bakar

Göz altı morlukları için cildiye veya dermatoloji bölümüne gitmelisiniz. Bazen göz altı morluklarının tahmin edilenden çok daha farklı sebepleri olabilir. Tahlil ve muayene ile daha doğru tedavi seçenekleri değerlendirilir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©