İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Epilepsi için bitkisel tedavi
3 Haziran 2017
admin

Epilepsi için bitkisel tedavi

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu epilepsi için E vitamini alınmasını tavsiye ediyor. Fazla alınması halinde A vitamini eksikliğine yol açacağından bu...

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu epilepsi için E vitamini alınmasını tavsiye ediyor. Fazla alınması halinde A vitamini eksikliğine yol açacağından bu konuda itidalli olunması gerekiyor. Yeterli E vitamini alındığı takdirde epilepsi nöbetleri daha az sorunlu geçiyor, nöbetler arası süre uzuyor.

Epilepsi hastalarının kekik ve karabaş kürünü uygulamaları gerekiyor.

Kekik kürü yapılışı için bir su bardağı su kaynatılır ve içine bir tutam kekik ilave edilir. 5 dakika boyunca kaynadıktan sonra ocağın altı kapatılır. Sabah kahvaltıyı yaptıktan 2 saat sonra içilir.

Karabaş otu kürü yapılışı için bir su bardağı kaynamış suya 5 adet karabaş otu başağı atılır ve 7 dakika kaynatılır. Akşam yemeğinin üzerinden 2 saat geçtikten sonra içilir.

Bu kürler 10 gün aralıksız uygulanır.10 gün dolunca bir hafta ara verip yeniden 10 gün daha uygulanır.

Hastalık hakkında genel bilgiler

Bu hastalık sinir hücrelerinin elektriksel aktivitelerinin bozulmasına bağlı olarak beyin aktivitelerinde meydana gelen bozulmadır. Sara hastalığı olarak da bilinen epilepsi nöbetler halinde gelen ve nöbet geldiğinde hastanın bilincini yitirdiği bir rahatsızlıktır. Nüfusun yaklaşık yüzde birinde görülür.

Nöbetler şiddetli olduğu için hastalar mümkün olduğunca daha seyrek nöbet geçirmeye çalışırlar. Bunun için doğru beslenmek ve nöbetleri tetikleyen şeylerden de kaçınmak gerekir. (Bkz.Epilepsi hastalığına hangi doktor bakar)

Hastalığın sık görüldüğü çocuk yaşlarda anne ve babanın gözlemleri teşhis için önemli rol oynamaktadır. Çocuğun arada bir ağzını şapırdatması, kol ve bacaklarında ani sıçramalar-irkilmeler olması, burnuna kimsenin duymadığı kötü koku gelmesi (örneğin yanmış lastik kokusu) veya çocuğun arada bir gözünün dalması, bir yere birkaç saniye boş boş bakması gibi durumlar gözlemlenebilir. Bu gibi davranışların bir kısmı normal değildir ve şüphelenirlerse bir nöroloji hekimine başvurmakta fayda vardır.

İLGİLİ YAZILAR:

Epilepsi hastaları nasıl beslenmeli

Epilepsiye hangi doktor bakar

Epilepsiye iyi gelen bitkiler

Epilepsi için bitkisel tedavi

2 adet yorum var.

  1. Enes dedi ki:

    Sahur programında keçiboynuzu ve üzerlik tohumu küründen bahsetmiştiniz mümkünse hazırlanışını izah edebilirmisiniz ? Teşekkürler

  2. Beyhan köseoğlu dedi ki:

    Epilepsi için önerdiğiniz kürü, yeni epilepsi teşhisi konmuş oğlumda uygulamam uygun mudur.saygılar

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©