Adet sancısına ne iyi gelir ibrahim saraçoğlu

adet sancısı ibrahim saraçoğlu
Paylaş
 

Adet sancısına ne iyi gelir, Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu cevapladı. Adet sancısı için sarı çiçekli civan perçemi kullanılmalıdır.

Civan perçemi kürü hazırlanışı:

1 bardak su kaynatılır ve içine 1 tatlı kaşığı sarı çiçekli civanperçemi bitkisinden eklenir. 3 dakika kaynatıp soğuduktan sonra süzülür.

Civanperçemi kürüne adet başlamadan 1 hafta önce başlanmalı ve regl dönemi bitene kadar içilmelidir. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa taze hazırlanıp içilir.

İçerken içerisine bal, limon vs bir tatlandırıcı karıştırılmamalıdır.

adet sancısı ibrahim saraçoğlu

Adet sancısı neden olur?

Regl döneminde yaşanan kanamayı kontrol etmek için rahim kasılma hareketleri yapmakta, bu da sancıya neden olmaktadır. Bu kasılmayı prostoglandin olarak isimlendirilen kimyasallar sağlamaktadır.

Bu kasılmalar sonucu rahme giden oksijen azaldığı için ağrı oluşur. Bu ağrıların şiddeti kişiden kişiye farklılık gösterir.

Adet sancıları doğal nedenlerle olabileceği gibi miyom, yumurtalık kisti, genital enfeksiyonlar  ve poliplere bağlı olarak da oluşabilir. Eğer 30’lu yaşlardan sonra da şiddetli adet ağrıları çekiyorsanız doktora gitmelisiniz.

Eğer adet sancısı doğal nedenlere bağlı değilse, asıl sebep smear testi, ultrason ve genital muayene ile ortaya çıkacaktır. Uzmanlar adet sancılarının psikolojik sebepleri üzerinde de durmaktadırlar.

 

İLGİLİ YAZILAR:

Adet sancısı ve düzensizliği için civan perçemi kürü

Adet kanaması nasıl azaltılır

Fibrokist bitkisel tedavi kürü

Polikistik over sendromu için soğan kürü nasıl yapılır ?

 

Bu yazı 2399 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM