İbrahim Saraçoğlu Kürleri
İnatçı hıçkırık nasıl geçer
28 Haziran 2017
admin

İnatçı hıçkırık nasıl geçer

İnatçı hıçkırık nasıl geçer, sık sık hıçkırık şikayetlerini yaşayan kişiler ne yapmalı ?Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hıçkırık için yaban kekiği...

İnatçı hıçkırık nasıl geçer, sık sık hıçkırık şikayetlerini yaşayan kişiler ne yapmalı ?Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hıçkırık için yaban kekiği kürünü tavsiye etmektedir.

Hıçkırığın oluşum sebebi nefes alıp vermedeki anormalliklerdir.1-2 dakika sonra kendiliğinden geçebilir. Korkutma yöntemi ile hıçkırığı geçirmeye çalışmak yanlıştır.

Kaynayan 1 bardak suyun içerisine 1 tatlı kaşığı yaban kekiği atıp 5 dakika demlenir. Ilıdıktan sonra sabah kahvaltısından 2 saat sonra 1 su bardağı içilir.

Bu küre ilave olarak günde 3 defa öğünlerden 15 dakika önce 1 tutam taze yeşil dereotunu birkaç kez çiğnedikten sonra 2-3 yudum su ile yutulur. Hiç ara vermeden 3 ay devam edilir.

İnatçı hıçkırık nasıl geçer

İnatçı hıçkırık yani birkaç dakikada kendiliğinden geçmeyen veya günlerce hatta aylarca tekrar eden hıçkırık kalp zarında meydana gelen enfeksiyondan tutun beyin damarlarında tıkanmaya kadar geniş yelpazede hastalıkların bir belirtisi olabilir.

Bu nedenle inatçı hıçkırık şikayetleri ciddiye alınmalı ve her gün tekrarlayan hıçkırık nöbetleri varsa doktora gidilmelidir.

Hıçkırık şikayetleri ile birlikte ani kilo kayıpları veya yutkunma şikayetleri de varsa tümör veya kanser riski değerlendirilmelidir.

Eğer inatçı hıçkırığın sebebi ciddi bir hastalığa dayanmıyorsa, hıçkırığı geçirmek için şunları deneyebilirsiniz:

  • Hıçkırık nefes alma verme konusundaki düzensizliklerden kaynaklandığından resetleme ve nefes alışverişini yeniden başlatma amaçlı olarak derin bir nefes alıp bir süre nefesi tutmak hıçkırığı geçirebilir.
  • Kağıt torbayı ağıza yaklaştırarak, torba içine nefes alıp vermek faydalı olabilir. Bu önceki nefes düzenini değiştirmeye yarar.
  • Boğazdaki reseptörleri yeniden canlandırmak için bir tatlı kaşığı toz şeker yutmak veya sirkeli su içmek işe yarayabilir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©

ilaç rehberi