Wilson hastalığı bitkisel tedavi

wilson hastalığı bitkisel tedavi
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu Wilson hastalığı bitkisel tedavisi için hibiskus kürünü tavsiye etmektedir.

Hibiskus kürü hazırlanışı

1 bardak su kaynatılır ve bir yemek kaşığı hibiskus eklenir. Kısık ateşte 3 dakika kaynatıp ılıyınca süzerek içilir. Yudumlayarak içilir.

15 gün boyunca günde üç kere (öğleden önce, öğleden sonra ve yatarken) içilir. 2 ayda bir kere 15 gün uygulanmalı her içim için ayrı hazırlanmalıdır.

Bu kür kolon kanserini önler. Ağır metalleri vücuttan atar.

Wilson hastalığı nedir

Bakırın vücutta birikmesiyle oluşan bir hastalıktır. Bakır gıdalarda çok az miktarda da olsa bilinir. Normal insanlarda vücuda gıdalarla alınan bakır boşaltım yoluyla atılır. Bazı kişilerde 13. kromozomdaki ATP7B adındaki spesifik bir gen çalışmadığı için bakır atılamaz. Wilson hastalığı kalıtımsaldır. Kalıtımsal olarak bu hastalığa yatkın olan kişilerde vücut ihtiyaç fazlası bakırı vücutta atamaz ve zamanla birikme olur.

Atılamayan bakır göz korneası, karaciğer, böbrekler ve beyin gibi organlarda birikir ve hasara yol açar. Wilson hastalığı çocukluk ve gençlik yıllarında ortaya çıkar.

Vücuttaki bakır birikmesi en fazla karaciğeri etkiler. Buna bağlı olarak zamanla karaciğer iltihabı ve siroz gibi hastalıklar ortaya çıkabilir.

Eğer hastalık beyni tutarsa hareketlerde yavaşlık, kollarda titreme, konuşma ve yazma sorunları, baş ağrıları ve konsatrasyon sorunları oluşabilir.

Bu yazı 1377 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Mobil Sürüme Geç