Akciğerde nodül bitkisel tedavisi

akciğerde nodül bitkisel tedavi
Paylaş
 

Akciğerde nodül bitkisel tedavisi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu ısırgan ve ebegümeci bitkileri ile hazırlanan kürün uygulanmasını tavsiye ediyor.

Isırgan ve ebegümeci birer tutam kaynayan 1,5 bardak suya atıp 6-7 dakika kaynatılacak. Ilıyınca süzüp içilecek. Günde bir kere olmak üzere 2 ay boyunca uygulanmalıdır. Akşam yemeğinden veya sabah kahvaltısından önce aç karnına içilmelidir.

Kronik öksürük için kür

5-6 tomurcuk hatmi çiçeği 1 bardak suda 5-6 dakika kaynatılır. 15 gün uygulanır.

Akciğerde nodül öksürük yapar mı

Akciğer dokusu içinde yer alan ve çapı iki üç santimetreden daha küçük lezyonlara akciğer nodülü denilmektedir.

Akciğer nodülleri başka bir organdaki kanserin akciğere sıçraması, tüberkiloz gibi şiddetli akciğer hastalıklarının neden olduğu iltihaplar, bağışık sistemi hastalıkları, romatizmal hastalıklar veya bazı enfeksiyonlar nedeniyle oluşabilir.

Akciğer nodülleri yayılan bir kanserin ürünü ise tehlikeli olabilir. Bazı akciğer nodülleri ise zararsızdır. Tomografide nodül tespit edildiyse bunun türü ve tedavi gerektirip gerektirmediği düzenli takip sonucu ortaya çıkar.
Akciğerde nodül var ise bu hiçbir şikayete yol açmayabilir. Örneğin hastada öksürük varsa bu nodül nedeniyle de oluşabilir, nodül olmadan da oluşabilir. Akciğerde nodül olup hastanın öksürük sorunu olmaması da normal bir durumdur.

 

Bu yazı 3133 kere okundu.
  • Site Yorum

2 adet yorum var.

  1. Nazim aslantaş dedi ki:

    Hocam merhaba benim sağ akciğerimde 2.5mm büyüklüğünde nodül var bu tedavi gerektirir mi ayrıca kaç mm reye ulaşırsa tehlikelidir bitkisel tedavi önerirmisiniz lütfen bana yardımcı olur musunuz saygılar.

  2. NESLİHAN dedi ki:

    HOCAM MERHABA BEN SÜREKLİ GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİNE GİDİYORUM COVİDTEN DOLAYI DAHİLİYEYE GİTTİM TOMOGRAFİ ÇEKİLDİ DR BANA AKCİĞERİNDE 4.5 CM NODÜL VAR BEN BUNUNESKİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM DEDİ BU DURUMDA DEVLET HASTANESİN GİTTİĞİM İÇİN RANDEVU ALAMIYORUM SİZCE TEHLİKELİMİ NE YAPMAMI ÖNERİRSİNİZ SAYGILARIMLA

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM