İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Fibromiyalji bitkisel tedavi
25 Ağustos 2017
admin

Fibromiyalji bitkisel tedavi

Fibromiyaji ağrıları nedeniyle kullanılan ağrı kesiciler bir süre sonra böbreklere zarar vermekte, böbrek yetmezliği, böbrekte protein kaçağı gibi sorunlara yol...

Fibromiyaji ağrıları nedeniyle kullanılan ağrı kesiciler bir süre sonra böbreklere zarar vermekte, böbrek yetmezliği, böbrekte protein kaçağı gibi sorunlara yol açmaktadır.

Fibromiyalji bitkisel tedavi için Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu çoban çantası kürü ve karabaş kürünün içilerek, acı elma yağı ve susam yağının dıştan masaj yoluyla uygulanmasını tavsiye etmektedir.

Çoban çantası kürü

1 tatlı kaşığı çoban çantası bitkisi kaynamakta olan bir bardak klorsuz suya eklenir ve 3 dakika kaynatılır. Ilıyınca süzülür ve kahvaltıya başlamadan yarım saat önce içilir.


Karabaş kürü

Karabaş kürü de çoban çantası kürü gibi bir bardak su ile yapılır. Kaynayan bir bardak suya bir tatlı kaşığı veya birkaç başak karabaş otundan atılır ve 7 dakika kaynatılır. Akşam yemeğinden en az 2 saat sonra içilir.

Fibromiyalji için bir de susam yağı ile acı elma yağı karıştırılarak dıştan uygulama yapılır. Karışımın ölçüsü bir tatlı kaşığı susam yağı ve bir çay kaşığı acı elma yağı (ada çayı yağı) dır. Fibromiyalji ağrılarının olduğu yerlere bu yağların karışımı ile sabah ve akşam masaj yapılmalıdır.

Fibromiyalji nedir

Fibromiyalji yumuşak doku romatizmasıdır. Hastalar kendini sürekli olarak yorgun hissederleri uyku bozukluğu şikayetler vardır ve sürekli devam eden ağrıları vardır.

Fibromiyaljinin başlıca belirtileri sabahları dinlenmiş olarak kalkmak yerine ağrılarla uyanmak ve uykusunu alamamış, dinlenememiş hissetmektir. Vücudun bazı yerlerinde ağrı ve aşırı hassasiyet vardır.

Stresin bu hastalığı tetiklediği ve şikayetleri daha da artırdığı bilinmektedir. Karakter özelliği olarak mükemmeliyetçi kişilerde, titiz kişilerde bu hastalık daha fazla görülür. Çünkü bu hastalığı besleyen ana faktör strestir.

Büyük şehirlerde yaşamak, kapalı ortamda sürekli işleri yetiştirmek zorunda kalmak, yanlışa, eksiğe, azar işitmeye tahammülü olmayan ofis çalışanları için ciddi bir stres faktörüdür.

Fibromiyaljinin diğer belirtileri

  • Sabahları zor uyanma,
  • Egzersiz yapınca çok yorulma, ağrı duyma,
  • Unutkanlık ve zihin bulanıklığı,
  • Kulak çınlaması,
  • Eklem hipermobilitesi,
  • Uyku kalitesinin azalması veya çeşitli uyku sorunları,
  • Vücudun bazı yerlerinde sebepsiz ağrılar,

İLGİLİ YAZILAR:

Ağrı ve uykusuzluk için bitkisel çözüm

Sinirleri güçlendiren yiyecekler

Kilolu şeker hastalarında diz ağrılarına iyi gelen bitki çayı

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©