Bağırsakta polip için bitkisel tedavi

bağırsakta polip
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bağırsakta polip için bitkisel tedavi seçeneklerini değerlendirenler için lahana ve ailesini daha fazla tüketmeyi öneriyor.

Mide ve bağırsaklarında polip ve kanseri önleyici ve koruyucu olarak lahana familyası kullanılır. (Beyaz, lahana, kara lahana, Brüksel Lahanası, karnabahar, brokoli vs) Bunlar önleyicidir, risk grubundakilerce veya bağırsaklarında sorun olan kişilerce daha ağırlıklı tüketilmelidir. Lahanada U vitamini vardır. Bağırsak ve mide kanserine koruyucudur. Gastrit ve ülsere karşı da etkilidir.

Brokolide izosiyonatlar vardır. Karnabaharda gefernato bulunmaktadır. Kolon kanserine iyi gelir. Yüksek miktarlarda lahana grubu besin tüketemeyenler eczaneden sıvı U vitamini alabilirler.

 

İzosiyonatlar ve gefernato nedir ?

Kimyada izosiyonatlar denilince plastik üretmede kullanılan ve bir azot, bir karbon ve bir oksijenden (NCO) oluşan bileşikler gelir. Gefernato ise ülser ilaçlarında kullanılan bir maddedir.

Bu iki madde sindirim sisteminde meydana gelen yaraların vücudun ürettiği asitler, enzimler veya bakteriyel toksinler nedeniyle daha da derinleşmemesi için üretilen tıbbi ilaçlarda kullanılmaktadır. Yani asitler ile yara arasında bir çeşit bariyer görevi görmektedirler.

U vitamini nedir ?

U vitamini esasen bir vitamin değildir. Ülsere iyi geldiği için ülserin (ulcer) baş harfindeki “U” harfinden adını alan bir bileşiktir. Bu bileşiğin mide ve bağırsaklar üzerinde olumlu etkisi olduğu düşünülmektedir.

Bu yazı 417 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Bayram Ali Gökşen dedi ki:

    S.a hocam benim size sorum olacaktı ben 31 yaşındayım fap hastaligim var geçen yil kalın bağırsagimi aldılar kansere dönüştüğü için kemoterapi tedavisi gördüm 2ablam da ve ablamın iki çocuğunda da aynı hastalık çıktı şimdi benim 4yasindaki oğlumda da aynı fap hastaligi var kolonoskopi yapıldı ve saplı sapsız onlarca polip görüldü doktorun dediğine göre 15yasina kadar sadece takip edeceğiz dedi ve başka bir tedavisi yok dedi 15yasina geldiğinde de kalın bağırsaini alacaklarmis sizden bana yardımcı olmanızı istiyorum yapılacak bitkisel bir tedavi yöntemi varmı en azından poliplerin azalmasıni sağlayacak bir tedavi varmı yardım ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM