İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Akciğerde mantar hastalığı bitkisel tedavisi
13 Haziran 2017
admin

Akciğerde mantar hastalığı bitkisel tedavisi

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu akciğerde mantar hastalığı bitkisel tedavisi için aynısafa kürünü önermektedir. Aynısafa kürü yapılışı: 5-7 gram aynı safa bitkisi...

Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu akciğerde mantar hastalığı bitkisel tedavisi için aynısafa kürünü önermektedir.

Aynısafa kürü yapılışı:

5-7 gram aynı safa bitkisi kaynamakta olan suya atılırve6-7 dakika kaynatılır.Ilıdıktan sonra süzüp içilir. Günde 2 defa içilir.

Aynısafa bitkisi antimiyotikum özellikte olup hem akciğer mantarına hem de bağırsak mantarına iyi gelir.

Eğer kanama var ise çiğ olarak semizotu yenilmelidir. Mantar şikayeti olanlar vücuda direnç kazandırma özelliği olan maydanozu daha fazla tüketmelidirler. Tatlılar mantarı besler. Bu nedenle ağır tatlılardan uzak durulmalıdır.

Akciğer mantarı hastalığı hakkında genel bilgiler

Akciğer mantarı hastalığı solunum yoluyla bazı mantar tohumlarının akciğerlere alınması ve bu mantarların akciğerlerde enfeksiyona yol açmasıdır.
Bulaşıcı olan bu hastalık kendi kendine geçmeyebilir, bu nedenle doktor tedavisi gerektirir.

Kişinin bağışıklık sisteminin yeterince güçlü olmaması bu tip akciğer hastalıklarının oluşmasında etkilidir. Çevremizde binlerce çeşit, mantar, parazit, virüs ve bakteri bulunmakta olup her gün biz bunları nefes yoluyla içimize çekmekteyiz.

Akciğerlerimize giren bu organizmaların burada üreyip enfeksiyona neden olabilmeleri için vücut savunma sisteminin cılız olması halinde mümkündür. Sağlıklı kişilerde bu tür mikroorganizmalar vücuda girer girmez yok edilirler.

Uzun süreli hastalıklar, sürekli ilaç kullanmak zorunda kalmak ve yaşlılık vücudun bağışıklık sistemini zayıflatmakta ve akciğer mantarı gibi hastalıkların ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Akciğer mantarı kaynaklı şikayetler soğuk algınlığı veya diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarına benzer şekildedir. Nefes darlığı, öksürük ve balgam gibi belirtiler vardır.

Hastalık ilerlerse yüksek ve titreme şikayetleri görülür.
Tedavi edilmeyen akciğer mantarı hastalığı zatürre hastalığına dönüşebilir.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©