Miyom bitkisel tedavi

ibrahim saraçoğlu kürleri
Paylaş
 

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu miyom bitkisel tedavisi için adet bitimini 2 gün geçince kahverengi kabuklu soğan kürüne başlanmasını ve 15 gün kesintisiz uygulanmasını tavsiye etmektedir.

Soğan kürü bitirilince iki ay, günde iki kez (öğleden önce +öğleden sonra) testere dişli aslan pençesi uygulanır. Sabah kürü için saat 11:00, öğleden sonrası kürü için 16:00 uygun saatlerdir.

Bu kürler hormon dengeleyicidir. Hormon bozukluğu kaynaklı miyomlar için bu kürler uygulanır.
Miyomları küçültmek için bir de çobançantası kürü uygulanır.

Çoban çantası kürü hazırlanışı

1 bardak klorsuz su, küçük bir kaba boşaltılır ve kaynatılır. Kaynadıktan sonra bir tutam çoban çantası bitkisinden atılır ve 5 dakika kaynatılır. Ilıyınca içilir. Çoban çantası kürünü ara kanamaları olan kadınlar da kullanmalıdırlar.
Tüp bebek tedavisinde hormon tedavisi uygulanması veya gelişi güzel hormon ilaçları kullanılması kalsifikasyona yol açmaktadır.

Kalsifikasyon nedir

Kalsifikasyon hormonal dengesizliklere veya başka etkenlere bağlı olarak vücudun ihtiyacından fazla kalsiyumu dokularda toplanmasıdır.

Kalsifikasyon genellikle kemiklerde ve kıkırdak dokuda görülmektedir. Bunun sonucunda kemik ve kıkırdak dokuları esnekliğini kaybederek daha sert hale gelir ve işlevlerini yeterince ifa edemez. Buna bağlı olarak eklemlerde kireçlenme meydana gelir.

Kalsifikasyonun meydana geldiği diğer yerler ise böbrekler, akciğer, mide duvarı ve beyindir.

Miyom nedir

Miyom rahim veya rahim ağzında gelişen tümörlerdir. Varlığı düşük veya kısırlığa yol açar hamileliği zorlaştırır. Miyom adı verilen tümör rahimde bulunan miyometrium adlı kas grubundaki olağan dışı büyüme sonucu oluşmaktadır. Bazen tek bir miyom, bazen de birkaç miyom aynı anda oluşur.

Sıklıkla orta yaş grubu kadınlarda görülen miyom her dört kadından birinde görülmektedir. Miyomun neden oluştuğu bilim insanlarınca tam olarak belirlenemese de östrojen hormonunun fazlalığının miyomları büyüttüğü, östrojen hormonunun fazla salgılandığı hamilelik döneminde miyomların daha fazla geliştiği bilinmektedir.

Tüp bebek tedavisi esnasında yapılan hormon tedavisi de miyomların daha da büyümesine yol açmaktadır. Menopoz döneminde östrojen hormonu azaldığı için miyomlar da küçülmektedir.

Miyomların birkaç değişik türü vardır. Rahmin dış tabakasındaki miyomlara subseröz”, rahmin orta tabakasındakilere “İntramural” rahmin içindekilere “Submüköz” rahim dışına doğru büyüyen cinsine Saplı miyom, rahimde olmayıp karın içinde gelişen türlerine ise Parazitik miyomlardenilmektedir.

Bu yazı 2138 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Asli dedi ki:

    Merhaba miyomlar için soğan kurunu 15 gun uyguladıktan sonra aslan pençesini 2 ay kesintisizmi uygulayacağız ve çoban çantası ne kadar süre ile uygulanacak tesekkurler

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
ilaç rehberi