İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Sivilce yapan yiyecekler ve sivilceyi geçiren bitkisel kürler
7 Ağustos 2017
admin

Sivilce yapan yiyecekler ve sivilceyi geçiren bitkisel kürler

Sivilce yapan yiyecekler konusunda Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu uyarıyor. Sivilce sorunları yaşayanlar greyfurt suyu, sarımsak, turşu, ceviz, çikolata, yumurta, taze beyaz...

Sivilce yapan yiyecekler konusunda Prof.Dr. İbrahim Saraçoğlu uyarıyor. Sivilce sorunları yaşayanlar greyfurt suyu, sarımsak, turşu, ceviz, çikolata, yumurta, taze beyaz üzüm, domates, portakaldan uzak durmalılar.

Sivilce için kür

Bir bardak suyu kaynattıktan sonra içine bir tatlı kaşığı lavanta atılır. 10 dakika kaynatıp, bu süre sonunda süzülür

Lavanta kürü kaç gün uygulanır

Sivilce için 15 gün boyunca lavanta kürü uygulanır. Akşam yemeğinden 2 saat sonra ılık olarak içilir. 15 gün bitince haftada birkaç gün uygulanmaya devam edilir.

Haricen uygulanan sivilce kürü

Bu kür içilmez sorunlu deriye ve yüze uygulanır. Bir litre su kaynatıldıktan sonra 2 yemek kaşığı ceviz yaprağı bitkisi suya karıştırılıp 8 dakika demlenmesi beklenir. Daha sonra ocaktan alınır ve süzülür.

Ceviz yaprağı kürü süzüldükten sonra ılık iken cam kavanoza konulur ve sabah ve akşam olmak üzere günde iki defa pamuk yardımıyla sivilceli bölgelere uygulanır. 3 günde bir hazırlanmalıdır.
Ceviz yaprağı Hepatit C nin bazı türleri için de faydalıdır.

Sivilce yapan yiyecekler

Sivilceye büyük ölçüde yağ tüketimi neden olmaktadır. Kızartmalar sivilce oluşumunu artırır. Yağlı tohumlar, kuruyemişler de haddinden fazla tüketilirse sivilceleri çoğaltır.

Sivilce yapan yiyecekler

Hazır gıdaların içerisindeki tatlandırıcılar ve trans yağlar da sivilceye neden olmaktadır. Sivilce sorunları yaşayan kişiler çikolata, dondurma ve meyve suları gibi tatlı gıdalardan uzak durmalıdır.

Bir adet yorum var.

  1. Kader dedi ki:

    Merhabalar hocam yüzümde sivilce izleri var ve sürekli sivilce oluyor izlerin geçmesi için ne yapmalıyım birde ben 9 yıllık evliyim çocuk olmadı bunun içinde yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©