İbrahim Saraçoğlu Kürleri
Alerjik rinit bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu
23 Ağustos 2017
admin

Alerjik rinit bitkisel tedavisi ibrahim saraçoğlu

Alerjik rinit için iki üç yaprak taze tere yenilmesi ve lavanta kürü uygulanır. Alerjik rinit için lavanta çayı yapılışı Bir...

Alerjik rinit için iki üç yaprak taze tere yenilmesi ve lavanta kürü uygulanır.

Alerjik rinit için lavanta çayı yapılışı

Bir su bardağı miktarınca suyu kaynatınız ve içine bir tatlı kaşığı lavanta çiçeğini atarak 7-8 dakika kaynatınız. İçilebilecek kadar ılıyınca da içilir.
Bahar nezlesi için de tere tüketiniz.

Alerjik rinit nedir

Genel olarak burunda gelişen iltihaplar rinit olarak adlandırılmaktadır. Bu iltihapların bazıları alerjiktir ve alerjik rinit olarak adlandırılır.

Halk arasında saman nezlesi olarak da bilinen alerjik rinit, polen gibi doğal maddeler veya alerji duyulan kimyasallara verilen alerjik tepki sonucu oluşur.

Çocuklar ve gençler bahar aylarında polen ve tozlardan ciddi şekilde etkilenirler. Alerjik bünyeli kimselerde bu durum ömür boyu devam eder.

Alerjik rinit alerjen maddelerin hava yoluyla burun mukozasına ulaşması ile başlar. Bunun sonucu olarak akıntı, öksürük ve hapşırık gibi şikayetler meydana gelir.

Alerjik rinit hayvan tüyleri, ev akarları, böcek dışkıları, küf ve mantarlar nedeniyle oluştuğu için hastanın bunlardan uzak durması ciddi bir rahatlama sağlayacaktır.

Sorun Cevaplayalım

Tüm Hakları Saklıdır ©