Kandaki iltihap nasıl temizlenir, kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür

Maydanoz sarımsak limon kürü nasıl uygulanır
Paylaş
 

Kandaki iltihap nasıl temizlenir, kandaki iltihabı temizleyen bitkiler nelerdir, kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür, Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu bu konuda öneriler verdi.

Kurutulmuş kiraz sapı ve ısırgan ile yapılan kür kandaki iltihabı ortadan kaldırır. Her iki bitkiden birer tutam alınarak kaynamakta olan bir bardak suya atılır ve 5 dakika kaynatılır.

Kolda uyuşma var ise tehlikelidir, kalple ilgili önemli sorunlara işaret eder. Kolda uyuşma var ise doktora gidilmelidir.

Kandaki sedimantasyon yüksekliği nasıl düşürülür

Kandaki sedimantasyonu düşürmek için akşamları karabaş çayı içilmelidir. Kandaki sedimantasyonu ebegümeci bitkisi de düşürmektedir. Ebegümecinden çay yapıp içilir.

Bu bitkiler ve verilen yardımcı ve destekleyici mahiyettedir. Asıl olan doktorun uyguladığı tedavidir. Bu nedenle doktorunuzun verdiği ilaçları kesmeyiniz.

Kandaki sedimentasyonu düşürmek için öneriler

Kandaki sedimentasyon yüksekliği bir iltihabın varlığına işaret eder. Bazı kişilerde ESR kan testi değerleri yüksek seyredebilir. Bu kişilerin tıbbi tedaviye devam etmelerinin yanında günlük yaşamlarında bazı hususlara da dikkat etmeleri gerekir.

Hareketli yaşam ve günlük düzenli olarak egzersiz programı uygulamak kişileri bu tür problemlerden korumakta ve tedaviyi kolaylaştırmaktadır.

Beslenmeye dikkat ederek ve iltihap giderdiği bilinen zencefil, kekik, zerdeçal ve sarımsak gibi bitkileri daha yoğun kullanarak tedaviyi hızlandırmak mümkündür.

Sıvı alımının yeterli derecede olması, daha doğrusu günlük düzenli olarak bolca su tüketilmesi ve uykunun iyi olması aldığınız ilaçların daha faydalı olmasını sağlayacak ve vücut direncini de artıracaktır.

Bu yazı 632 kere okundu.
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

SPONSORLU BAĞLANTILAR
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM